alt-etiketi

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz, sitemizi kullanmaya devam ederseniz gizlilik ve çerez politikamızı bunu kabul ettiğinizi varsayacağız.

Top

Adwords Danışmanlığı İçin Arayın : +90 0850 255 06 46

Google Adwords Nedir?

Google Adwords; İşletmeleri, internet sitelerini, sosyal medya hesabını veya herhangi bir kuruluşu tanıtmak, marka bilinirliğini arttırmak ve satış oranlarında yükselişler yakalamak için günümüz teknolojisinde en yararlı pazarlama tekniklerinden birisidir. Adwords, Google tarafından geliştirilen bir proje olduğu için Google arama motorundaki verilerden yararlanmaktadır. Bu da Adwords’ün daha kapsamlı ve daha hedef kitle odaklı bir reklam verme platformu olmasının en temel nedenidir. Piyasaya ilk çıktığı zamanlarda sadece E-Ticaret siteleri tarafından tercih edilen Adwords, günümüzde neredeyse yerel işletmelerin bile sıklıkla kullandığı bir platform haline gelmiştir. Adwords’e isteyen herkes kayıt olabilir ve reklam verebilir.

Google Reklam Verme Burdur

Google reklamları, pek çok kişi tarafından görüntülenmekte ve arama sonuçlarında ilk sıralarda gösterildiği için yüksek geri dönüşler elde edilmesini sağlamaktadır. Bu yüzden doğru bütçeyle doğru hedef kitleye reklam veren işletmeler, Adwords aracılığıyla reklam ücretlerinin çok daha üstünde gelir elde edebilmektedir. Burdur’da bulunan pek çok yerel işletme de Google reklam verme hizmetiyle ilgili kuruluşumuza danışıp fikir alıyor. Yapılan doğru reklam çalışmalarından sonra yerel kuruluşlar, restorantlar, kafeler, marketler, yani kısacası ticari faaliyet gösteren her türlü kuruluş reklam karşılığında doğru kitleye ulaşarak satışlarını arttırmayı başarıyor. Bu kapsamda siz de Burdur’daki kuruluşunuz için Google reklam verme çalışmaları yaparak gelirlerinizi arttırabilirsiniz.

Google Adwords Reklamı Nasıl Verilir?

Google Adwords Hesabı Açma

Google Adwords reklamı verebilmek için elbette ki öncelikle platforma kayıt olmak gerekiyor. Ancak kullanmış olduğunuz kişisel Gmail adresiyle Adwords’e kayıt olabileceğiniz için kayıt işlemi pek uzun sürmemekte. Kayıt için öncelikle https://ads.google.com/intl/tr_tr/home/ adresine gitmelisiniz. Ardından sağ yukarıda bulunan “Hemen Başlayın” butonuna tıklayarak kişisel veya kurumsal Adwords hesabınızı oluşturabilirsiniz. Bu aşamada size Google Adwords’ü niçin kullanacağınız ile ilgili bazı sorular sorulacak ve işletmeniz hakkındaki detaylar alınacaktır. Alınan bu veriler, ilerleyen zamanlarda reklam vereceğinizde daha odaklı reklamlar vermenize yardımcı olacaktır. Yani bu bilgileri doğru paylaşarak daha kısa süre içerisinde daha çok müşteri potansiyeline uygun fiyatlarla erişebilirsiniz.

Burdur Google Reklam Anahtar Kelime Planlayıcı

Anahtar kelime planlayıcı, Adwords’ün en bilinen ve en çok kullanılan araçlarından birisidir. Google’daki arama trendleri, anahtar kelimelerin aranma hacmi ve elinizdeki mevcut anahtar kelime alternatiflerini bu araç sayesinde öğrenebilir ve daha geniş kitlelere ulaşabilmek için içeriklerinizi bu anahtar kelimelere odaklayabilirsiniz. Bu sayede sizin işletmenizin veya internet sitenizin alanında internette arama yapan kişilerin genelde en çok hangi kelimeleri arayarak işletmeniz alternatiflerine ulaştığını öğrenebilir, bu anahtar kelimelerin aylık, yıllık veya dönemlik aranma hacimlerini öğrenerek işinizi daha doğru planlayabilirsiniz. Ayrıca bu anahtar kelimeler üzerinden reklam vererek de Google’da yapılacak aramalarda ilk sıralarda yer alabilir, bu sayede güzel gelirler elde edebilirsiniz.

Burdur Adwords Uzmanı Nedir?

Adwords uzmanı, Adwords platformunun metriklerine ve stratejilerine hakim olan kişiler için kullanılan bir tabirdir. Adwords uzmanları, yaptıkları çalışmalar neticesinde daha düşük reklam bütçeleriyle daha geniş ve doğru müşteri kitlesine ulaşmanız için çalışmalar yapar. Bugün Adwords üzerinden verilen reklamların büyük bir kısmı bilinçsiz bir şekilde verildiği için ne yazık ki iyi geri dönüşler alınamamakta. Oysa ki bir Adwords uzmanı aracılığıyla reklam verirseniz, verdiğiniz reklam ücretlerinin çok çok üstünde gelirler elde edersiniz. Bu sayede hem işletmeniz büyür, hem de geliriniz artar. Dolayısıyla Burdur’da bulunan bir işletmenizi Google’da tanıtmak ve pazarlamak için mutlaka bir Burdur Adwords uzmanına danışmanız önerilir. Adwords uzmanlarının, daha düşük reklam bütçeleriyle daha iyi bir geri dönüş almalarının en temel nedeni, reklamın gösterileceği kişileri filtreleyerek sizin sektörünüze uygun ve satın alım potansiyeli olan kişilerde reklamınızın görüntülenmesini sağlamaktır. Örneğin bir kulaklık satıcısıysanız, Adwords üzerinden reklam vermeden önce kulaklığın daha çok hangi yaş gruplarına satıldığını, alıcıların hangi anahtar kelimeleri kullanarak bu ürünü satın olmaya meyilli olduklarını ve daha çok hangi şehirden insanın bu kulaklıkları satın aldığını analiz ederseniz ve filtreleme yaparsanız, reklamınız doğal olarak sadece müşteri potansiyeli olan kişilerde görüntülenecek ve bu sayede reklamınızın gösterildiği kişilerin büyük bir kısmından ticari olarak geri dönüşler alacaksınız.

Google Adwords Ayarları Nasıl Yapılır?

Tıklama Başına Maliyet Nedir?

Tıklama başına maliyet, Adwords aracılığıyla vermiş olduğunuz reklamın tıklanması sonucunda ödemeniz gereken ücrettir. Örneğin X markası için Google’a reklam verdiğinizi varsayalım. Google’da yaptığı aramalar sonucunda reklamınıza denk gelen ve reklama tıklayarak sitenize giriş yapan bir kişi olduğunda hesabınızdan bu tıklama başına maliyet ücreti tahsil edilecektir. Reklamınızı oluştururken bütçenizi belirlerseniz bütçenize ulaşıldığı zaman reklamlarınız otomatik olarak görüntülemeden alınır ve dolayısıyla da ekstra bir ücret alınmaz.

Adwords Reklam Kalite Puanı Nedir?

Reklam kalite puanı, vermiş olduğunuz reklamın ne kadar verimli olduğuyla ilgili sayısal bir değerdir. Bu değer, reklamınızın daha düşük maliyetlerle daha çok kişiye gösterilmesi durumunda daha yüksek olur. Dolayısıyla reklam kalite puanının artması olumlu bir durumdur. Daha yüksek reklam kalite puanlarıyla Adwords reklamı verebilmek için mutlaka bir Adwords danışmanından yardım almalısınız. Çünkü Adwords danışmanları, vereceğiniz reklamları en optimize şekilde ayarlayıp yayına aldığı için en verimli reklamı bu şekilde verebilirsiniz.

Burdur Google Adwords Danışmanı Ne İş Yapar?

Burdur Google Adwords Danışmanı, hem yerel işletmeler, hem küçük esnaflar hem de internet sitesi sahipleri için uygun reklam projeleri oluşturarak bu işletmelerin büyümesini hedefler. Bu noktada esnafların veya girişimcilerin Adwords’le ilgili pek bir bilgisi olmadığı için önyargılı yaklaşımlar karşısında Adwords danışmanı reklam vermek isteyen kişinin aklındaki tüm soru işaretlerini giderir. Adwords aracılığıyla yapılan farklı reklam çalışmalarının sonuçlarını, yapılan optimizasyon işlemlerini, giderleri ve gelirleri hesaplayarak sayısal olarak sonuçların sunumunu yapar. Bu sayede işletmelerin, uygulanacak olan Adwords reklam stratejileri çalışması sonrasında ne tür bir ivme yakalayabilecekleri, elde edilen ivmenin kalıcı bir şekilde nasıl korunabileceği değerlendirilir. Dolayısıyla Adwords danışmanını, işlerinizi büyütmenizdeki yol arkadaşınız olarak düşünebilirsiniz. Çünkü yapılacak olan doğru çalışmalarla, reklam analizleriyle ve iş takibiyle işlerinizi, satışlarınızı ve müşterilerinizi çok kısa süreler içerisinde arttırmanız mümkün.

Neden Google Adwords Danışmanlığı Almalıyım?

Google Adwords danışmanlığı almanız için pek çok somut neden var. Teknolojinin geliştiği bu günlerde hangi sektör olursa olsun, insanlar çözümlerini ilk olarak internetten arıyor. Dolayısıyla yaptığınız iş ne olursa olsun, internette sizler için gerçekten de büyük bir müşteri kitlesi var. Zaman geçmeden bu kitleyi yakalamanız için Google Adwords danışmanlığı bulunmaz bir fırsat. Adwords aracılığıyla vereceğiniz doğru reklamlar, çok kısa süre içerisinde sitenizi veya işletmenizi yıldız haline getirebilir. Bunun için gereken tek şey doğru bir Adwords danışmanı. Dünya çapında en çok kullanılan arama motoru Google’da, Adwords danışmanınız tarafından belirlenmiş olan anahtar kelimelerde uygun fiyatlı reklamlar sayesinde ilk sırada çıkıp oldukça büyük bir müşteri kitlesi kazanabilirsiniz. Unutmayın ki Adwords, işlerinizi büyütmeniz için bulunmaz bir fırsat ve Adwords danışmanınız da sizin en büyük yardımcınız.
 

whatsapp-icon mail-icon
mail-icon E-POSTA whatsapp-icon WHATSAPP sabit-telefon-icon HEMEN ARA

Şirket Adresimiz

Ayvalı Mahallesi Süleymaniye Caddesi No:39/B Keçiören/Ankara

7x24 Çağrı Merkezi

0850 255 06 46
0543 268 46 06

E-Posta Adresimiz

[email protected]