alt-etiketi

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz, sitemizi kullanmaya devam ederseniz gizlilik ve çerez politikamızı bunu kabul ettiğinizi varsayacağız.

Top

Adwords Danışmanlığı İçin Arayın : +90 0850 255 06 46

Yerel Seo Çalışması Nedir

SEO Çalışması Nedir?

Google arama motorları çeşitli ve karmaşık algoritmalar üzerine kurulu bir sistemdir. Bir web sitesi kurduğunuzda amacınız sitenizin kullanıcılar tarafından ziyaret edilmesi ve sitenizde vakit geçirmeleri olacaktır. Bunu sağlamanın çeşitli yolları olsa da herkes tarafından en çok kullanılan yöntem SEO çalışmasıdır. SEO çalışmaları, arama motorlarında üst sıralarda çıkmanızı sağlayacak site içi ve site dışı düzenlemeler ve çalışmalar yapmak olarak tanımlanabilir. Seo çalışması nasıl yapılır? SEO çalışmaları genel olarak metinlerin sıkça kullanılan anahtar kelimeler ile düzenlenerek, iyi formatlanmış url çalışması, backlink çalışması, görsellerin ve site içi haritanın iyi düzenlemesi ile yapılabilmektedir. Ancak web sitesi yaptıracak kişinin SEO çalışmaları adına profesyonel yardım alması iyi olacaktır. Seo çalışması fiyatları yapılacak işleme ve web sitesine göre farklılık gösterse de Ajans Business olarak uygun fiyatlara SEO çalışması yönetmekteyiz.

Yerel Seo Çalışması Nedir?

Bir ürün ya da bir hizmet ile ilgili arama yaptığımızda genel olarak yerel bazlı araştırma yaparız. Arama motorlarında aramalarımızı da yerel bazlı olarak kısıtlarız. Yerel seo çalışması alakalı yerel aramalardan daha fazla kullanıcı çekebilmek amaçlı web sitenin optimize edilme şeklinde tanımlanabilmektedir. Yerel SEO Google ve diğer arama motorları için de düzenlenebilmektedir. Yerel SEO ile arama sonuçlarında kullanıcıların hem ürünlerinizi hem de firmanızı tanımalarına fırsat tanınmış olacaktır.

Yerel SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

Arama motoru sonuçlarında en üst sıralarda çıkmak için sadece konum olarak yakın olmanıza gerek yoktur. Yerel SEO çalışmaları ile yakın olmasınız da aramalarda üst konumda çıkmak mümkün olacaktır. Yerel SEO çalışmalarına başlanması için öncelikle firmanıza ait bir Google My Business hesabınızın olması gerekmektedir. GMB ise firmanızın üst sıralarda yer almasını alaka düzeyi, mesafe ve önem derecesi gibi kriterlere göre gerçekleştirmektedir. Özellikle bu aşamada firmanızın sitenizde bulunan kategorilerin ve alt kategorilerin düzenlenmesi, işletme adres- telefon gibi bilgilerinin eksiksiz girilmesi gerekmektedir. Mesafe olarak GMB yakın olan işletmeleri önermektedir. Bu yüzden sayfanızda konum tabanlı sayfalara daha çok yer vermeniz de arama sonuçlarında GMB’nin sizi üst sıralarda önereceği ve çıkaracağı anlamına gelmektedir.

Yerel Seo Çalışması Nedir

Bize Mesajınızı Gönderin

whatsapp-icon mail-icon
mail-icon E-POSTA whatsapp-icon WHATSAPP sabit-telefon-icon HEMEN ARA

Şirket Adresimiz

Ayvalı Mahallesi Süleymaniye Caddesi No:39/B Keçiören/Ankara

7x24 Çağrı Merkezi

0850 255 06 46
0543 268 46 06

E-Posta Adresimiz

[email protected]