alt-etiketi

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz, sitemizi kullanmaya devam ederseniz gizlilik ve çerez politikamızı bunu kabul ettiğinizi varsayacağız.

Top

Adwords Danışmanlığı İçin Arayın : +90 0850 255 06 46

Web Sitesi Yıllık Maliyeti Nedir

Web sitesi yıllık maliyeti birçok faktöre göre değişkenlik göstermektedir. Oluşturulmasını istediğiniz sitenin yapısına göre fiyat farklılıkları oluşabilmektedir. Öncelikle fiyat farkını oluşturan temel faktör sitenin kodlamalarında ortaya çıkıyor. Burada kullanılacak olan özel kodlar ve farklı scriptler fiyatı etkilemektedir. Sıradan bir tasarım yapılacaksa fiyat daha makul olacaktır. Bir diğer faktör ise alan adıdır. Alacağınız alan adı da fiyatı etkiliyor. Buna ek olarak hosting bedeli ve SSL sertifikası da fiyata eklenecektir. Tüm bunlar toplandığında ortalama bir maliyet çıkar. Senelik, aylık, 2 yıllık gibi seçenekler mevcuttur. Bu seçenekler arasından seçim yaparken süreyi ne kadar uzatırsanız maliyetleriniz ay bazında o kadar düşük olacaktır.

Web Sitesi Maliyetleri Nedir?

Maliyetleri oluşturan temel faktörler hosting ve alan adı ücretleridir. Bunlar ödendiği taktirde sitenin ek bir geliri oluşmayacaktır. Son olarak SSL sertifikası için de bir ödeme yapılması gerekir. Eğer siz de ilk defa alan adı alıyorsanız bazı hosting firmaları SSL sertifikasını ücretsiz verebilmektedir. Bu kampanyaları araştırarak SSL sertifikası ücretini en azından 1 senelik ödemeyebilirsiniz. Tüm bunları ödediğiniz taktirde web sitesi kullanıma hazır hale getirilebilmektedir. Standart tema ve şablonlar ile site açılır. Daha üst düzey bir tema veya düzen istiyorsanız bunlar için özel ücretler ödemeniz de gerekebilir.

Alan adı yıllık maliyeti Ne Kadar?

Alan adlarının fiyatları değişkenlik gösteriyor. Almak ve alan adı ücretini sorgulamak için internet üzerinden çeşitli aramalar yapabilirsiniz. Bu ücretler tamamen seçeceğiniz alan adının özelliğine göre belirlenmektedir. Daha özel olan alan adlarının ücretleri de normal olanlara göre daha yüksek olabilmektedir.

Hosting ve SSL yıllık maliyeti ne kadar?

Yıllık alım yapıldığında Hosting ve SSL masrafları oldukça uygun fiyatlara gelebilmektedir. Aylık alımlarda bu fiyat oldukça yüksek çıkıyor. Özellikle 2-3 yıllık alımlarda aylık olarak çok ufak rakamlar ödeyerek web sitesi kurmak mümkün. Genel olarak aylık ücretler 10 dolar civarında seyrediyor. Fakat uzun vadeli alımlar yapıldığında bu fiyat bir miktar daha düşmektedir. Web sitesi yıllık maliyeti bu şekilde çok daha düşük hale getirilebilir.

Web Sitesi Yıllık Maliyeti Nedir

Bize Mesajınızı Gönderin

whatsapp-icon mail-icon
mail-icon E-POSTA whatsapp-icon WHATSAPP sabit-telefon-icon HEMEN ARA

Şirket Adresimiz

Ayvalı Mahallesi Süleymaniye Caddesi No:39/B Keçiören/Ankara

7x24 Çağrı Merkezi

0850 255 06 46
0543 268 46 06

E-Posta Adresimiz

[email protected]