alt-etiketi

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz, sitemizi kullanmaya devam ederseniz gizlilik ve çerez politikamızı bunu kabul ettiğinizi varsayacağız.

Top

Adwords Danışmanlığı İçin Arayın : +90 0850 255 06 46

Web Sitesi Tasarımı Nedir

Web Sitesi Tasarımı Nedir?

Web sitesi tasarımı; internet siteleri sayfalarının görsellerinin, verilerinin, metinlerinin ve içeriklerinin estetik özellikler dikkate alınarak ziyaretçilerin ve kullanıcıların hizmetine sunulmasıdır. Web sitesi için düşünülen fikirlerin, doğru yazılımlar ve uygulamalar ile site oluşturmasını sağlamaktır. Arama motorları aramalarında web sitelerinin temel özelliklerini ve içeriklerini özel grafikler ve görseller ile tanıtmak için yapılan çalışmalardır.

Web sitesi tasarımı arama motorlarına uygun olarak yapılmaktadır. Tüm internet tarayıcılarında görüntülenebilecek şekilde yapılan çalışmalardır. Uzmanlık gerektiren bir alandır. Bu alan uzmanlarına Web Master ve Web Tasarımcı denmektedir. Kişi, kurum, kuruluş ya da şirketlerin internet ortamındaki resmi bilgilendirme kanalları olan Web sitelerinin kullanıcı ve ziyaretçilerin ilgisini çekebilecek yeterlilikte hazırlanmasıdır.

Web Sitesi Tasarımı Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Web sitesi tasarımı yapılırken nelere dikkat edilmelidir? Sorucuna verilecek ilk yanıt Web tasarım ögelerine dikkat edilmesi olacaktır. Bunlar; düzen, renk, grafik tasarımları, fontların seçimi, içeriklerin hazırlanmasıdır. Düzenli siteler ziyaretçilerin en uzun süre kaldığı sitelerdir. İlgiyi dağıtmak yerine ilginin çekilmesini sağlamak için site düzeni doğru şekilde yapılmalıdır.

Renkler ilgi uyandırıcı olmalıdır. Estetik açıdan kullanıcıları ve ziyaretçileri etkileyebilmelidir. Grafikler uzman grafik tasarımcılar tarafından yapılmalıdır. Font seçimi yapılırken doğru değerlendirmeler yapılmalıdır. Açık ve anlaşılır içerikler oluşturulmalıdır.

Web sitesi tasarımı yapılırken dikkat edilmesi gerekenler içerisinde en önemli şeylerden biri de kullanıcıyı zorlamayacak tasarımlar olmasıdır. Kullanıcı ve ziyaretçi dostu tasarımlar yapılmalıdır. Kullanıcı ve ziyaretçilerin aradıkları her şeye ulaşabilmesi sağlanmalıdır.

Web Sitesi Tasarımı Maliyeti Ne Kadardır?

Web sitesi maliyeti ne kadardır? Sorusu web sitesi tasarımı yaptırmak isteyenlerin cevabını en çok merak ettikleri sorudur. Maliyet belirlenebilmesi için öncelikle ön görüşmeler yapılmalıdır. İstenilen tasarımlar ve ihtiyaç duyulacak tasarımlar ifade edilmelidir. Marka analizi yapılmalıdır. Yapılan analiz ile istenilen sitenin marka ve şahısları en doğru ve etkili şekilde tanıtabilmesi için gereken durumlar belirlenmelidir.

Web sitesi maliyeti site tasarım özelliklerine göre belirlenmektedir. İhtiyaç duyulacak çalışmaların gerekliliklerine göre fiyatlandırmalar yapılmaktadır. Web sitesi içerikleri hizmetleri için çeşitli fiyatlar belirlenmektedir. Web sitesi tasarımı fiyatları hakkında detaylı bilgi almak ve firmanıza özel teklifler almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Web Sitesi Tasarımı Nedir?

Bize Mesajınızı Gönderin

whatsapp-icon mail-icon
mail-icon E-POSTA whatsapp-icon WHATSAPP sabit-telefon-icon HEMEN ARA

Şirket Adresimiz

Ayvalı Mahallesi Süleymaniye Caddesi No:39/B Keçiören/Ankara

7x24 Çağrı Merkezi

0850 255 06 46
0543 268 46 06

E-Posta Adresimiz

[email protected]