alt-etiketi

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz, sitemizi kullanmaya devam ederseniz gizlilik ve çerez politikamızı bunu kabul ettiğinizi varsayacağız.

Top

Adwords Danışmanlığı İçin Arayın : +90 0850 255 06 46

Web Site Trafiğini Nasıl Arttırabilirim

Web Sitesi Trafiği Nedir?

Web sitelerine belirli zaman diliminde yapılan tüm ziyaretleri ölçmek için kullanılan bir terimdir. Web sitesi trafiği başka bir deyişle web sitemize giren çıkan tüm kullanıcıların oluşturdukları hacimdir. Bu sayı web sitenizin popülaritesini ölçmek ve elde etmek istediğiniz etkinin gerçekleşip gerçekleşmediğini öğrenmek amacı ile hesaplanmaktadır. Web sitesi trafiği kelimesi SEO ve google reklamları için yapılan analiz ve planlamalar aşamasında sıklıkla kullanılan bir terimdir. Web site trafik analizi sayesinde web sitenize gelen kullanıcıların hangi kelimeler ile geldiği, sitenizde ne kadar vakit geçirdiği gibi verileri elde etmek mümkündür. Daha gelişmiş eklentiler ve araçlarla web sitenize gelen trafiğin hangi kanalları kullandığı ve web sitenizde neleri incelediği gibi konuları analiz etmekte mümkündür.

Web Sitesi Trafiğini Arttıracak Yöntemler

Web site trafik nedir ne işe yarar konusunda birçok açıklama yazısı görmüş olmanız muhtemeldir. Web site trafik sorgulama işlemleri web sitelerinin kullanıcılara ne kadar ulaştığınız göstermektedir. Web siteleri ile ürün ve hizmetlerini tanıtmak isteyenlerde daha fazla kişiye ulaşmak istemektedir. Bunun için de web site trafiği arttırma yöntemleri kullanılarak web sitelerine gelen kullanıcı sayı arttırılmaktadır. Bu yöntemler arasında SEO çalışmaları ve backlink gelmektedir. SEO işlemlerinde anahtar kelime stratejileri ile trafik çekme en yaygın olan yöntemlerdir. Anahtar kelime odaklı seo çalışmaları ile web sitelerinin o kelimede daha üst sıralarda gösterilmesi sağlanmaktadır. Bu sayede web siteleri daha fazla trafik çekmektedir. Backlink sayesinde başka yoğun trafik alan sitelerden sitenize link verilerek oradan trafik yönlendirme işlemleri de site trafiği arttırmak amacıyla etkili olmaktadır.

Web Sitesi Trafiğinin Artmasına Mani Olan Sebepler

Web sitesine trafik çekmenin en etkili yolu arama motorlarından trafik çekmektir. Arama motorları sonuçları listelerken içeriklerin alakalı olmasının yanı sıra kullanıcı deneyimlerini de dikkate almaktadır. Kullanıcı deneyimi web sitesine gelen trafiğin girdiği sayfadan başka sayfaya geçip geçmediği, ne kadar süre sitede kaldığı gibi verilerdir. Bu verileri manipüle etmek için bazı bot kullanıcılar web sitelerine saldırarak bir saniye altında bir sürede çıkış yapmaktadır. Bu da google gibi arama motorlarında negatif kullanıcı deneyimi olarak algılanmakta ve web sitelerinin olumsuz not alarak sıralamada geriye düşmesine neden olmaktadır. Bu nedenle otomatik olarak web sitesine gelen trafik engellenmiş olmaktadır. Web site trafiğini doğru bir şekilde arttırmak için AdwordsAdam ile google reklamlarından ve seo çalışmalarından yararlanabilirsiniz.

Web Site Trafiğini Arttırma

Bize Mesajınızı Gönderin

whatsapp-icon mail-icon
mail-icon E-POSTA whatsapp-icon WHATSAPP sabit-telefon-icon HEMEN ARA

Şirket Adresimiz

Ayvalı Mahallesi Süleymaniye Caddesi No:39/B Keçiören/Ankara

7x24 Çağrı Merkezi

0850 255 06 46
0543 268 46 06

E-Posta Adresimiz

[email protected]