alt-etiketi

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz, sitemizi kullanmaya devam ederseniz gizlilik ve çerez politikamızı bunu kabul ettiğinizi varsayacağız.

Top

Adwords Danışmanlığı İçin Arayın : +90 0850 255 06 46

Viral Reklam Nedir

Viral Reklamlar

Viral reklam nedir? Viral reklamlar internet kullanıcıların hızla birbiri ile paylaştığı ve doğal bir yayılıma sahip olan reklam türüdür. Bu reklamlar virüs gibi kişilerin birbirine iletmesi şeklinde yayıldığı için bu şekilde adlandırılmaktadır. Günümüz reklam sektöründe birçok farklı reklam türü bulunmaktadır. Bunların arasında etkileşimi doğal ve hızlı olan viral reklamlarda yer almaktadır. Viral reklamlar video, twit ve e-mail şeklinde olabilmektedir. Bu sayede bu platformları kullanan kişiler bir video, twit ya e-mail’i birbirlerine göndererek hızlı ve gerçekçi bir yayılma gerçekleştirmektedir. Viral reklamlardan etki elde edebilmek için hazırlanan reklamların ön planda olmaması gerekir. Bir video içeriği düşünün ki içerisinde insanların dikkatini çektirecek ve insanların bunu bir başkasının da görmesini isteyecek şekilde olmalıdır. Viral reklamlar daha samimidir. Çünkü kullanıcıların etkisi ile yayılır.

Viral Reklam Nasıl Verilmelidir?

Viral reklamlar genellikle video reklamları olarak hazırlanır. Hazırlanan video içerisindeki ana konu reklam olmamalıdır. Reklamı verilecek ürün ya da hizmet etkileyici ana konunun bir parçası şeklinde sunulmalıdır. Bu sayede izleyenlerde reklam hissi uyandırmaz ve etkileşim hızı da daha hızlı bir şekilde artar. Reklam hissi uyandıracak şekilde hazırlanmış olan viral reklam içeriklerinin insanlarda paylaşım hissi uyandıracak ve ortak değerlere hitap etmesi gerekecektir. Örnek vermek gerekirse milli bayramlarda holding ve firmaların kültürel değerleri konu alan video reklamları insanlar tarafından hızla paylaşılmaktadır. Bu sayede reklam hissi oluştursa bile etkileşim kapasitesi yüksek olmaktadır. Viral reklam hazırlama tekniklerinde firma ve son kullanıcı tarafından hazırlanan olmak üzere iki çeşit reklam bulunmaktadır.

Hangi platformlarda viral reklam yapılabilir?

Viral reklam ve pazarlama yöntemleri genellikle sosyal ağlar üzerinden yapılmaktadır. Bunun nedeni etkileşim hızının yüksek olması ve etkileşim seçeneklerinin çok olmasıdır. Video paylaşım siteleri bu konuda en çok tercih edilen reklam platformlarıdır. Viral reklam verme işlemlerinden en yaygın tercih edilen platformlar youtube, twitter, İnstagram ve facebook sosyal ağlarıdır. Bu ağlar üzerinden viral reklam vermek için profesyonel bir hazırlık gerekmektedir. Hazırlanan içeriğin insanlar tarafından etkileşime geçmesi için ilgi çekici ve paylaşmaya değer şekilde hazırlanması gerekmektedir. AdwordsAdam viral reklam vermek isteyenler için reklam içerikleri hazırlamakta ve reklamların doğru şekilde yayına çıkarılmasını sağlayarak kısa sürede viral etki elde edilmesini sağlamaktadır. Ayrıntılı bilgi için iletişime geçmeyi unutmayın.

Viral Reklam Nedir

Bize Mesajınızı Gönderin

whatsapp-icon mail-icon
mail-icon E-POSTA whatsapp-icon WHATSAPP sabit-telefon-icon HEMEN ARA

Şirket Adresimiz

Ayvalı Mahallesi Süleymaniye Caddesi No:39/B Keçiören/Ankara

7x24 Çağrı Merkezi

0850 255 06 46
0543 268 46 06

E-Posta Adresimiz

[email protected]