alt-etiketi

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz, sitemizi kullanmaya devam ederseniz gizlilik ve çerez politikamızı bunu kabul ettiğinizi varsayacağız.

Top

Adwords Danışmanlığı İçin Arayın : +90 0850 255 06 46

Tıklama Başına Maliyet Nedir

Google Reklamları Nasıl Ücretlendirilir?

Google reklam ücretlendirmesi reklam türüne göre değişiklik göstermektedir. Google reklamları TBM ile ücretlendirilir, ancak bu durum arama ağı reklamları için geçerli olup. Banner reklamları (Görüntülü reklamlar) için GBGBM (Görüntülenebilir bin gösterim başına maliyet) olarak ücretlendirilir. Google reklamlarında TBM'ler sektörel rekabet düzeyine göre ve arama hacmine göre belirlenmektedir. Sektörel rekabetleri ve arama hacimlerini Google keywords planner aracından bakarak bulabilirsiniz.

Google görüntülü reklam ağı ile reklam vermenin avantajları farklı iken arama ağı reklamları farklı avantajlar sunmaktadır. En doğru reklam türünü seçerek reklam bütçenizin etkin bir şekilde yönetilmesi için AdwordsAdam Google reklam danışmanlığı hizmetlerini tercih edebilirsiniz. En iyi reklam yönetimi hizmetleri için AdwordsAdam’ı seçin.

Tıklama Başına Maliyet Nedir?

Google arama ağı reklamları için tıklama başına harcanan ücreti ifade etmek için kullanılır. Arama ağı reklamlarında yalnızca reklamlarınız etkileşim aldığında ücret ödersiniz. Bu da reklamlarınızın etkileşim oluşturduğunu net bir şekilde bilmenizi sağlar. Bu yüzden arama ağı reklamları en çok tercih edilen reklam türüdür. Özellikle web sitelerine ziyaretçi trafiğini daha çok çekmek ve etkileşimden emin olmak için arama ağı reklamlarını tercih etmek gerekir. Görsel reklam ağı ise daha çok marka bilinirliğini arttırmaktadır. Etkileşim beklentisinden ziyade insanların hafızasına yer etmeyi tercih etmek için kullanılır. Ölçülmesi daha zor ama daha uzun vadeli etkisi olan bir reklam modelidir. Tıklama başına maliyet anahtar kelimedeki tıklama hacmi ve rekabete bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Tıklama Başına Maliyet Teklifi Nedir?

Google reklam uzmanı olan AdwordsAdam sayesinde Google ads hesap yönetimi kolayca yaptırılabilmektedir. Google reklam ücretleri TBM ve GBGBM şeklinde iki farklı seçenekte belirlenmektedir. Özellikle tıklama başına maliyet için vereceğiniz fiyat teklifi sayesinde reklamlarınızın öncelik sırası belirlenmektedir. Google reklamlarında belirlediğiniz bütçe ve tıklama başına maliyet teklifine göre reklam bütçeniz istenilen süre içerisinde harcanmaktadır. Google burada en yüksek fiyat teklifini veren firmaya öncelik vererek o reklamları daha çok göstermekte ve reklam bütçesini harcamaya çalışmaktadır. AdwordsAdam doğru bütçe ve TBM teklif planlaması yaparak reklamlarınızın etkili bir şekilde gösterilmesini sağlamaktadır. En iyi google reklam desteği almak için bizi aramanız yeterlidir. Reklam hesabınız doğru bir şekilde yönetilerek etkili bir reklam deneyimi yaşamanız sağlanmaktadır.

Google reklam ücretlendirmesi

Bize Mesajınızı Gönderin

whatsapp-icon mail-icon
mail-icon E-POSTA whatsapp-icon WHATSAPP sabit-telefon-icon HEMEN ARA

Şirket Adresimiz

Ayvalı Mahallesi Süleymaniye Caddesi No:39/B Keçiören/Ankara

7x24 Çağrı Merkezi

0850 255 06 46
0543 268 46 06

E-Posta Adresimiz

[email protected]