alt-etiketi

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz, sitemizi kullanmaya devam ederseniz gizlilik ve çerez politikamızı bunu kabul ettiğinizi varsayacağız.

Top

Adwords Danışmanlığı İçin Arayın : +90 0850 255 06 46

SSL Sertifikasının Google Ads İçin Önemi Nedir

SSL sertifikası Google tarafından oldukça önemsenmektedir. SSL sertifikasına sahip olan siteler Google tarafından ödüllendirilmektedir. Buna ek olarak SSL sertifikası alındığında Google aramalarında üst sıralama çıkmak da mümkün oluyor. Algoritma sayesinde güvenlik sertifikasına sahip siteler daha çok kullanıcıya öneriliyor. Bu açıdan SSL oldukça fazla öneme sahiptir. Alınacak SSL sertifikası ile birçok avantaj elde edilir. Aynı zamanda site ziyaretçilerine de güvenli bir ortam sunulabilir.

SSL Sertifikası Nedir?

SSL sertifikası tamamen güvenlikle alakalı özel bir şifreleme yöntemidir. Bu sertifika siteye kurulduktan sonra ziyaretçilerin tüm bilgileri güvenle korunur. Ziyaretçiler siteyi ziyaret ettiği taktirde banka bilgileri ve kişisel bilgileri 3. Şahıs kişiler tarafından çalınmak istenebilir. Bu durumu engelleyecek olan ise SSL sertifikasıdır. SSL sertifikası sayesinde birçok özel bilgi korunabilmektedir. Aynı zamanda site üzerinden kullanılan şifrelerin de korunması mümkündür. Bunu bilen birçok kullanıcı SSL sertifikası olmayan siteleri ziyaret etmiyor. Sertifika sahibi olmayan sitelerden genel olarak alışveriş de yapılmıyor.

SSL sertifikasının Google Ads İçin Önemi nedir?

Google algoritmaları kullanıcıyı daima güvenli olana yönlendirir. Bir site eğer SSL sertifikasına sahipse bu durumda kullanıcılarına güvenli ortamı sunacaktır. Bir alışveriş sitesi düşünüldüğünde bu siteye mutlaka kart bilgileri girilecektir. Kart numarası, CVC kodu gibi hassas bilgiler eğer SSL sertifikası yoksa kolaylıkla ağ üzerinden saldırılar ile çalınabilir. Buna ek olarak kullandığınız şifreler de kolaylıkla çalınabilir. Bu ise insanların kişisel bilgilerinin tehlikeye girmesi anlamına geliyor. Google buna müsaade etmeyerek kullanıcıları güvenli sitelere yönlendirmektedir. Bu sayede güvenli siteler daha çok hit almaktadır. Sonucunda ise Google Ads gelirleri artmaktadır.

SSL Sertifikası nasıl alınır?

SSL sertifikası almak için birçok aracı kurum vardır. Bu aracı kurumlar ve hosting firmaları sayesinde rahatlıkla SSL sertifikası alınabilir. Bir diğer metot ise Cpanel vasıtasıyla SSL almaktır. Cpanel’e girildikten sonra Let’s Encrypt sekmesine tıkladıktan sonra buradan SSL sertifikası alabilirsiniz. Alacağınız bu önlem ile site ziyaretçi sayınızı artırmanız mümkündür. Aynı zamanda sitenin arama motorlarında en ön sıralara çıkması da yine bu sayede mümkün olacaktır.

SSL Sertifikasının Google Ads İçin Önemi Nedir

Bize Mesajınızı Gönderin

whatsapp-icon mail-icon
mail-icon E-POSTA whatsapp-icon WHATSAPP sabit-telefon-icon HEMEN ARA

Şirket Adresimiz

Ayvalı Mahallesi Süleymaniye Caddesi No:39/B Keçiören/Ankara

7x24 Çağrı Merkezi

0850 255 06 46
0543 268 46 06

E-Posta Adresimiz

[email protected]