alt-etiketi

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz, sitemizi kullanmaya devam ederseniz gizlilik ve çerez politikamızı bunu kabul ettiğinizi varsayacağız.

Top

Adwords Danışmanlığı İçin Arayın : +90 0850 255 06 46

SSL Sertifikası Nedir

SSL sertifikası her web sitesinde bulunması gereken önemli bir detaydır. Sitenizde bulunduğu taktirde kullanıcıların güvenini kazanmanız daha kolay olacaktır. Aynı zamanda birçok güvenlik zafiyeti de ortadan kalkacaktır. SSL sertifikası ile birçok parola, şifre ve kredi kart bilgisi korunur. Bu sayede kullanıcılar sitenizde güvenle dolaşabilir. Özellikle alışveriş sitelerinde bu oldukça önemlidir. Girilen bir kart şifresi çalındığı taktirde ciddi sorunlar ortaya çıkacaktır. SSL sertifikası olmaması ise korsanların çok rahat şekilde bu bilgileri çalmasına yol açar. Bu yüzden mutlaka SSL sertifikasına sahip bir siteye sahip olmak gerekiyor.

SSL Sertifikası nedir?

SSL sertifikası en genel tabiriyle tüm şifrelerin ve kişisel bilgilerin güvenli şekilde korunmasını kapsar. Ağ üzerinden iletilen bilgilerin bu süreçte başka yabancı kişiler tarafından çalınmasını engeller. Bu bilgilerin kullanılarak insanların mağdur olmasının önüne geçer.

SSL Sertifikası Kaç Yıllık Alınır?

Web sitesi kurulurken SSL sertifikası alınabilir. Alınacak süre en az 1 yıl olmalıdır. Bu süre 3 yıla kadar çıkarılabilir. Süre artırıldıkça sertifika için ödenecek tutar da azalacaktır. SSL sertifikası alındıktan sonra site güvenli kategorisine girer. Bu sayede Google aramalarında da ön plana çıkacaktır.

SSL Sertifikası Türleri Nedir, Hangi SSL Sertifikasını Satın Almalıyım?

6 farklı çeşit SSL sertifikası bulunuyor. Bunlar arasından seçim yaparken özellikleri dikkate almak gerekir. Doğrulama ve kullanım alanına bağlı olarak çeşitler içinde ayrışmaktadır. Doğrulama alanlarına göre gruplandırılmış sertifikalar şu şekilde sırlanabilir:

  • DV: Maliyet olarak en düşük seçenekleri sunan sertifikadır. Başvuru sahibine ait domain kullanma hakları kontrol edildikten sonra aktif hale gelir. Herhangi bir belgeye gerek duyulmamaktadır. Şifreler korunur ama kim tarafından korunduğu belirsizdir.
  • OV: Şirket bilgileri doğrulanır. Sertifikaya tıklayan kullanıcılar şirket bilgilerine ulaşabilir.
  • EV: Şirket bilgileri kontrol edildikten sonra sertifika verilmektedir. Verilmesi 2-3 günü bulabilir.
  • Standart SSL: Tek bir domain için güvenliği sağlar.
  • Multi Domain SSL: Birden fazla alan adınız var ise bu durumda toplu koruma sağlar.
  • Wildcard SSL: Subdomain limiti yoktur.

Siz de bunlar arasından kendinize en uygun seçimi yaparak sitenizi güvenli hale getirebilirsiniz.

SSL Sertifikası Nedir

Bize Mesajınızı Gönderin

whatsapp-icon mail-icon
mail-icon E-POSTA whatsapp-icon WHATSAPP sabit-telefon-icon HEMEN ARA

Şirket Adresimiz

Ayvalı Mahallesi Süleymaniye Caddesi No:39/B Keçiören/Ankara

7x24 Çağrı Merkezi

0850 255 06 46
0543 268 46 06

E-Posta Adresimiz

[email protected]