alt-etiketi

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz, sitemizi kullanmaya devam ederseniz gizlilik ve çerez politikamızı bunu kabul ettiğinizi varsayacağız.

Top

Adwords Danışmanlığı İçin Arayın : +90 0850 255 06 46

Site İçi Link İnşası Nedir

SEO Link İnşası Nedir?

SEO link inşası arama motoru optimizasyonu için web sitelerinin bağlantılarını ve bağlantı kalitelerini planlama işlemlerinin tamına SEO link inşası denilmektedir. Link ile bağlantı kurmak arama motorlarının içeriklerin bağlantı kurulan sayfalarla alakalı olmasını incelemektedir. Bir web sitesine ne kadar çok kaliteli link ile bağlantı kuruluyorsa o sitedeki konuların arama sonuçları ile daha alakalı olduğu sonucuna varılıyor. Bu da arama sonuçlarında daha üst sıralarda sergilenmesini sağlamaktadır. Link inşası site içi ve site dışı olarak yapılmaktadır. Sayfalarda yer alan bilginin değeri ona verilen referanslarla ölçülmektedir. Aynı akademik makalelerde olduğu gibi web site içeriklerinde de referans edilen sayfalarında değeri yükselmekte ve arama sonuçlarında daha üst sıralara kolayca yükseltilmektedir.

SEO İç Link (İnternal Link) Nedir?

Site içi link siteye ait alt sayfalardan yine siteye ait sayfalara link verilmesidir. Bir sayfa içerisinde geçen konular ile alakalı konulara, hizmetlere ya da ürünlere yönlendiren sayfalar hem sayfadaki ziyaretçinin web sitesinde daha alakalı gezinti yapmasını sağlar hem de arama motorlarının o web sitesini alakalı anahtar kelimede daha değerli bir sayfa olarak algılamasını sağlar. Devam niteliğinde sayfalara, konu içerisinde geçen ve kullanıcının ilgisini çekecek diğer sayfalara yönlendirme yaparak site içi link verilmiş olur. Site için link verme işleminde internal link olarak isim verilmektedir. SEO çalışmaları yaparken site içi link verme planlamasını ve içerik alakalarını göz önünde bulundurarak site içi link inşasını planlamak gerekir.

Site İçi Link İnşası Nasıl Yapılmalıdır?

Site için link inşası yapılırken dikkat edilecek hususların başında linklerin kaliteli olarak verilmesidir. Kaliteli link çıkışı çıkılan linklerin alakalı sayfalara yapılmasıdır. Konu içerisinde geçen benzer konulara link çıkışı yapılarak link verilen sayfaların güçlendirilmesi sağlanabilir. Link verirken daha otoriter olmasını istediğiniz sayfalara link vermelisiniz. Bir sayfadan diğerine link gidiyorsa arama motorları link giden sayfalara atıf yapıldığı için orada yer alan bilginin daha kıymetli olduğunu düşünmektedir. Arama sonuçlarını listelerken de kullanıcılara o sayfayı daha çok önermektedir. Hizmetinizi tanıtmak istediğiniz sayfaya hizmetle ilgili açıklama yaptığınız birçok sayfadan yönlendirme yaparsanız arama motorları hizmet sayfalarınızın daha otoriter olduğunu düşünecek ve anahtar kelimelerde o sayfayı daha yüksek sıralamalarda sunacaktır.

Site İçi Link İnşaası Nedir

Bize Mesajınızı Gönderin

whatsapp-icon mail-icon
mail-icon E-POSTA whatsapp-icon WHATSAPP sabit-telefon-icon HEMEN ARA

Şirket Adresimiz

Ayvalı Mahallesi Süleymaniye Caddesi No:39/B Keçiören/Ankara

7x24 Çağrı Merkezi

0850 255 06 46
0543 268 46 06

E-Posta Adresimiz

[email protected]