alt-etiketi

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz, sitemizi kullanmaya devam ederseniz gizlilik ve çerez politikamızı bunu kabul ettiğinizi varsayacağız.

Top

Adwords Danışmanlığı İçin Arayın : +90 0850 255 06 46

Seo Uyumlu URL Nedir

SEO uyumluluk nedir?

Daha önceki makalelerimizde SEO çalışmalarının birçok boyutunun olduğundan bahsetmiştik. SEO çalışmalarının doğru yönetilmesi ve doğru adımlarla doğru kişiler tarafından yapılması bu çalışmalardan sonuç almanıza katkı sağlayacaktır. Elbette ki tek bir SEO adımı ile istediğiniz sonucu almanız mümkün değildir. Site haritanızdan içeriklerinize, URL’nizden görsellerinize kadar hemen her şeyin SEO uyumlu olması gerekmektedir. Peki, SEO uyumluluk nedir? SEO uyumluluk, sitenizin amacı ve içeriklerine uygun olarak düzenlenmesi ve hemen her adımın birbiri ile ahenk içinde olmasını anlatır. Örneğin; SEO çalışmalarını anlatan bir siteniz varsa bu sitenizde deniz mahsulleri hakkında bilgi vermeniz alakasız olacak ve arama motorunda bir terslik olduğu varsayılarak üst sıralarda yer almanız imkânsız hale gelecektir.

SEO uyumlu URL Nedir?

SEO uyumlu URL’yi anlamak için önce URL nedir ve bir web sitesindeki işlevi nedir bunu anlamak gerekmektedir. URL bir web sitesinin ya da ir internet sitesi sayfasının arama motoru üzerinde ve internet üzerinde kolayca bulunmasını sağlayan kelime dizgisidir. URL ayarlaması kimi zaman kişiler tarafından manuel yapılsa da kimi zaman WordPress gibi sistemler tarafından otomatik olarak tanımlanabilmektedir. Peki, SEO uyumlu URL nedir? Arama Motorlarına ve kullanıcılara internet sitesi ile ilgili bilgileri doğrudan URL üzerinden aktarılması durumuna verilen isimdir. Daha önce bahsettiğimiz gibi web siteniz her açıdan SEO çalışmaları ile donatılmış olmalıdır ki arama motorlarındaki üst sıralarda yerinizi garantileyebilesiniz. SEO uyumlu URL de tam olarak bu demektir.

SEO Uyumlu URL nasıl yapılır?

SEO uyumlu URL profesyonel kişiler tarafından yapılması gereken işlemler barındırmaktadır. Öncelikle URL’niz Türkçe karakterler barındırmalıdır. Web sitesi içeriğinizde kullanmış olduğunuz anahtar kelimelerin ve başlıkların URL içerisinde geçmesine dikkat edilmelidir. URL’nin manuel olarak yapıldığı durumlarda öncelikle içerik içerisinden içerikle yüksek düzeyde alakalı anahtar kelime seçilmelidir. URL’nin sade, kolay anlaşılır olması ve aynı zamanda içeriği anlatıyor olması önemli olacaktır. Web sitenizde ve sayfanızda vermek istediğiniz asıl temel konu ve anahtar kelimeleri URL üzerinden verdiğinizde kullanıcı ve botlar tarafından daha fark edilebilir hale geliyorsunuz.

Seo Uyumlu URL Nedir

Bize Mesajınızı Gönderin

whatsapp-icon mail-icon
mail-icon E-POSTA whatsapp-icon WHATSAPP sabit-telefon-icon HEMEN ARA

Şirket Adresimiz

Ayvalı Mahallesi Süleymaniye Caddesi No:39/B Keçiören/Ankara

7x24 Çağrı Merkezi

0850 255 06 46
0543 268 46 06

E-Posta Adresimiz

[email protected]