alt-etiketi

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz, sitemizi kullanmaya devam ederseniz gizlilik ve çerez politikamızı bunu kabul ettiğinizi varsayacağız.

Top

Adwords Danışmanlığı İçin Arayın : +90 0850 255 06 46

Seo Uyumlu Makale Nedir

SEO uyumluluk nedir?

Bir internet sitesi yaptığınızda ya da yaptırdığınızda amacınız kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen ve tıklanılan site olmaktır. SEO kısaca arama motoru optimizasyonu anlamına gelir ve arama motorlarında üst sıralarda yer almanıza katkı sağlar. Peki, üst sıralarda yer almak ne işinize yarar? Kullanıcılar psikolojik olarak, arama yaptıklarında ilk sırada çıkana tıklamaya eğilimlidirler ve kafalarında en üst sırada ise aradığımla en alakalıdır düşüncesindedirler. SEO çalışmaları da size tam olarak bunu verir. Çoğu kişi için SEO çalışmaları web sitenin hazırlanmasından ibaret görünse de site haritasından görsellere, içerikten URL’ye kadar her şeyin SEO uyumlu olması gerekmektedir. SEO uyumluluk web sitenizin, site amacınıza ve anahtar kelimelere uygun olarak düzenlenmesi ve döşenmesi anlamına gelir.

SEO uyumlu makale nedir?

Bilgi edinmek için devamlı olarak arama motorlarını kullanırız. Arama motorlarının bize aradığımız konu hakkında en bağlantılı web sitesini karşımıza getirdiğini düşünürüz. Kullanıcıların arama motorları üzerinde en çok arattıkları kelimeler anahtar kelime olarak karşımıza çıkmaktadır. Bir ürün, bir hizmet ya da bir blog yazısı her açıdan mükemmel olmakla birlikte anahtar kelimeler ile donatılmış olmalıdır. Anahtar kelimelerin yoğun olarak kullanımı sizleri kullanıcıların aramaları ile eşleştirerek tıklanmanızı ve üst sıralarda yer almanızı sağlayacaktır. Anahtar kelime kullanmanın yanı sıra yazınıza vereceğiniz başlık, alt başıklar, içeriğin başlık ile alakalı olması, kullanıcılar tarafından sıkıcı bulunmaması ve en önemlisi ise yazım yanlışlarından arındırılmış olması gerekmektedir.

SEO uyumlu makale nasıl yazılmalıdır?

SEO uyumlu makaleler kesinlikle profesyonel ve SEO bilgisi olan kişiler tarafından yazılmalıdır. SEO uyumlu makalelerin en önemli kısmının anahtar kelimeler olduğu düşünüldüğünde anahtar kelime seçimi önemi daha da artmaktadır. Anahtar kelime seçiminde yardımcı olacak birkaç uygulama ile birlikte seçiminde özel yöntemler kullanılmaktadır. Yukarıda da bahsettiğimiz üzere makaleleriniz imla hatası barındırılmamalıdır. Konu başlığı anahtar kelimeye uygun seçilmeli ve içerik konu başlığından uzaklaşmamalıdır. Alt başlıklar mutlaka makalede kullanılmalı ve alt başlıkların da anahtar kelime ile bezenmiş olması gerekmektedir. SEO uyumlu makale yazımı sonrasında yine içerik konusu ile alakalı bir fotoğraf ile süslenmesi hem görsel hem de içerik aramalarında üst sıralarda olmanıza katkı sağlayacaktır.

Seo Uyumlu Makale Nedir

Bize Mesajınızı Gönderin

whatsapp-icon mail-icon
mail-icon E-POSTA whatsapp-icon WHATSAPP sabit-telefon-icon HEMEN ARA

Şirket Adresimiz

Ayvalı Mahallesi Süleymaniye Caddesi No:39/B Keçiören/Ankara

7x24 Çağrı Merkezi

0850 255 06 46
0543 268 46 06

E-Posta Adresimiz

[email protected]