alt-etiketi

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz, sitemizi kullanmaya devam ederseniz gizlilik ve çerez politikamızı bunu kabul ettiğinizi varsayacağız.

Top

Adwords Danışmanlığı İçin Arayın : +90 0850 255 06 46

SEO Uyumlu Alan Adı Seçimi

Alan adı nedir?

Alan adı (domain) nedir? Alan adı web sitelerinin internetteki adı ve adresidir. Alan adı bilgisi olmadan web sitelerine ancak ip adresleri ile erişilebilir. Birbirine benzer rakamlardan oluşan web sitelerinin adreslerini akılda tutmak oldukça zor ve zahmetli olacağı için Alan adı sistemi geliştirilmiştir. Bu sayede alan adı ile web sitelerinin adresi daha kolay bulunmaktadır. Alan adı benzersizdir. Aynı alan adı ve uzantıya sahip birden fazla site olamaz. Alan adı benzersiz bir ad olduğu için tekbir web sitesinin adresine işaret eder ve ziyaretçilerin doğru adreste olduklarından emin olmalarını sağlar. Alan adı akılda kalıcılık için kullanıldığından alan adı seçiminde de rastgele karakterler değil akılda kalıcı seçimler yapılmalıdır.

SEO Uyumlu alan adı nedir?

SEO arama motoru optimizasyonu demektir. Arama motorları kullanıcıların yaptığı aramaların doğrudan bir alana adına ulaşmak için yapıldığı ihtimalini de göz önüne almakta ve sıralamaları da buna göre yapmaktadır. Alan adı seçiminde doğru anahtar kelime tercih etmek o konuda yapılan aramalarda arama motorunun sizin sitenizin arandığını düşünmesini sağlar ve web sitenizin daha üst sıralarda gösterilmesine yardımcı olur. SEO uyumlu olmayan alan adlarında sırama puanlarınız daha düşük olacağı için rakiplerinize oranlara daha alt sıralarda sonuçlandırılmanız olasıdır. Daha fazla içerik çalışması ve reklam çalışması yapılarak ancak aradaki fark kapatılabilecektir. Bu nedenle web sitesi oluştururken alan adı seçiminde SEO uyumluluğu göz ardı etmemek gerekir.

SEO Uyumlu alan adı nasıl seçilir?

SEO uyumlu alan adı seçiminde anahtar kelimenin tamamına odaklanmak gerekir. Anahtar kelime analizi yapılarak anahtar kelimeyi tam olarak içerecek şekilde alan adı seçilmelidir. Fazladan ve gereksiz kelime eklentileri içermesi alan adının seo uyumluluğuna zarar verecektir. Seo uyumlu alan adı seçiminde google gibi arama motorlarının öncelik verdiği .com, .org, .net gibi uzantılar sonuçlarda daha pozitif etki gösterecektir. Alan adı seçiminde uygulamada alan adı uzantısının bir farkı bulunmazken .com.tr gibi ülke ve konum belirten uzantılar web sitelerin hizmet imajı açısında önemlidir. Tercih yaparken bu kriterleri göz önüne almalı ve alan adının seo ile tam uyumlu olması sağlanmalıdır. SEO uyumlu alan adı seçiminde AdwordsAdam hizmetlerinden faydalanabilir ve doğru alan adı seçimini yapabilirsiniz.

SEO Uyumlu Alan Adı Seçimi

Bize Mesajınızı Gönderin

whatsapp-icon mail-icon
mail-icon E-POSTA whatsapp-icon WHATSAPP sabit-telefon-icon HEMEN ARA

Şirket Adresimiz

Ayvalı Mahallesi Süleymaniye Caddesi No:39/B Keçiören/Ankara

7x24 Çağrı Merkezi

0850 255 06 46
0543 268 46 06

E-Posta Adresimiz

[email protected]