alt-etiketi

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz, sitemizi kullanmaya devam ederseniz gizlilik ve çerez politikamızı bunu kabul ettiğinizi varsayacağız.

Top

Adwords Danışmanlığı İçin Arayın : +90 0850 255 06 46

Seo Çalışmasında Dış Link Vermek Nedir

Dış Link (External Link) Nedir?

Dış link, web sitenizin güvenirliğini arttıran ve aynı zamanda seo çalışmalarınıza katkı sağlayacak kaynak oluşturma işlemidir. Arama motorları botları web sitenizi tarayarak anahtar kelimeleriniz ve diğer çalışmalarınızla ilgili bir katalog oluşturur ve zamanı geldiğinde bu kataloğun başka siteye taşınma işlemi Google tarafından gerçekleştirilir. Arama motorları kullanıcılara en faydalı ve en güvenilir bilgileri vermeyi amaçlar. Dış link vermeniz sektörünüze dair bir niş ağı oluşturur. Niş ağının kurulması halinde siteler arasında bir ağ oluşarak doğru ve güvenilir bilginin aktarımı ve kullanılması kolaylaşır. Böylelikle sitenizde bulunan bilgilerin doğruluğu ile birlikte sitenize erişim sağlayacak olan kullanıcıların size olan güvenleri ve site kullanımı artacaktır.  

Web sitemizden dış link vermek SEO açısından faydalı mı?

Bilindiği üzere SEO çalışmalarının birçok yönü bulunmaktadır. Sadece anahtar kelime ile ya da site ile ilgili reklama çıkmanın tek başına SEO çalışmalarında katkı sağlaması neredeyse imkânsızdır. SEO çalışmalarının yönetilmesinde her açıdan işlemlerinin yapılmasının yanı sıra dış link vermek de etkili bir yöntem olacaktır. Makaleleriniz içerik olarak harika olabilir ancak belirttiğimiz gibi bu SEO çalışmaları için tek yol değildir. Dış link vermek sitenizin ve sektörünüzün bulunduğu bir ağ oluşturarak sitenizin güvenilirliğini arttıracaktır. SEO çalışmalarında bu en önemli adım olacaktır. Dış link verdiğiniz sitenin güvenilir olması Google botları tarafından belirlendiğinde sitenizin arama motorlarında üst sıralara yükselmesi daha kolay olacaktır.

Dış Link kullanım örnekleri ve türleri nelerdir?

Linkler; nofollow, dofollow olarak verilebilir. Vereceğiniz dış linkin hangisi olacağına tamamı ile hangi amaçla dış link verdiğinizle alakalı olarak değişecektir. Nofollow link verdiğinizde sitenizin sıralamada yükselmeyeceği gibi bir takım düşünceler bulunmaktadır. Nofollow link verdiğinizde Google botlarına biz bu siteye kefil değiliz anlamı taşır ve düşünülenin tam aksine sıralamada üstlere çıkmanızı sağlar. Dofollow ise SEO çalışmalarında daha etkin olan ve link çıktığınız sitenin PR’ından etkilenmenizi sağlayan bir dış link türüdür. Nofollow daha çok site dışında kullanılmakta iken dofollow dış link türünü ise siteniz içerisinde kullanmanız önerilmektedir. Bu konuda bir profesyonel yardım almanız dış link verme ve SEO çalışmalarında daha çok verim elde etmenize olanak sağlayacaktır.

Seo Çalışmasında Dış Link Vermek Nedir

Bize Mesajınızı Gönderin

whatsapp-icon mail-icon
mail-icon E-POSTA whatsapp-icon WHATSAPP sabit-telefon-icon HEMEN ARA

Şirket Adresimiz

Ayvalı Mahallesi Süleymaniye Caddesi No:39/B Keçiören/Ankara

7x24 Çağrı Merkezi

0850 255 06 46
0543 268 46 06

E-Posta Adresimiz

[email protected]