alt-etiketi

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz, sitemizi kullanmaya devam ederseniz gizlilik ve çerez politikamızı bunu kabul ettiğinizi varsayacağız.

Top

Adwords Danışmanlığı İçin Arayın : +90 0850 255 06 46

Seo Çalışması Nedir

SEO nedir?

SEO kelimesi Search Engine Optimizasyon kelimelerinin baş harflerinden oluşmaktadır. Türkçe karşılığı arama motoru optimizasyonudur. Seo sayesinde web siteniz arama motorlarında en üstte çıkacak böylelikle sitenizin tıklanma ve ziyaretçi sayısı otomatik olarak artacaktır. Arama motorları özellikle Google temelli arama motorları karmaşık algoritmalar ile çalışmaktadır. Ve bu algoritmaların çözülmesi neredeyse imkânsızdır. Ancak Google algoritmalarından birkaçını açıklaması sonrasında SEO çalışmalarının daha verimli şekilde yapıldığı görülmüştür. SEO kişinin öğrendiği takdirde tek başına yapabildiği gibi sürdürülebilir olması ve net sonuçların alınması açısından profesyonel bir destek almak gerekebilmektedir.

SEO çalışması nedir?

SEO çalışması, arama motorları üzerinde yapılan organik arama sonuçlarında web sitenizin organik şekilde ve Google algoritması temellerine dayanarak üst sıralara çıkarılmasını sağlayan çalışmalar bütününü kapsar. SEO çalışmalarında profesyonel bir yardım almadan yapılan çalışmalar zaman, finans ve itibar açısından kayıplar yaşamanıza neden olabilmektedir. Peki, seo çalışması nasıl yapılır? SEO çalışmaları iki kategoride oluşmaktadır. Bunlar site içi ve site dışı SEO’dur. SEO çalışmalarında daha çok organik olması açısından site içi SEO daha çok kullanılmaktadır. Site içi SEO site içlerinizde ayarlanma yapması ile koordineli gider. En iyi site içi SEO çalışmaları için öncelikle iyi formatlanmış bir url’ye sahip olmanız gerekmektedir. Metinlerinizin iyi seçilmiş anahtar kelimeler ile donatılmış olması gerekmekte ve site içerisindeki yönlendirmelerin kullanıcıları yormayacak ve kolay şekilde tasarlanmış olması gerekmektedir.

SEO çalışması maliyetleri nedir?

SEO çalışmalarında maliyet net bir maliyet belirlemek neredeyse imkânsızdır. Bununla ilgili net bir paket fiyatı verilmemektedir. SEO çalışmalarında maliyet belirleyen temel kriter anahtar kelimelerin zorluğu ya da kolaylığıdır. Arama motorunda birinci sayfaya çıkma garantili anahtar kelimeler ne kadar çok tercih ediliyorsa o kadar pahalı, ne kadar az tercih ediliyorsa o kadar da ucuz olacaktır. Ancak burada da web sitenizin SEO alt yapısına uygun olarak kodlanmış, karışık ve basit kodlarla tasarlanmamış olması önemlidir. Web siteniz ne kadar iyi şekilde kodlanmışsa fiyat da o denli uygun olacaktır. Web sitenizin domain yaşının büyük olması da uygun fiyatlandırmada yardımcı olacaktır.

Seo Çalışması Nedir

Bize Mesajınızı Gönderin

whatsapp-icon mail-icon
mail-icon E-POSTA whatsapp-icon WHATSAPP sabit-telefon-icon HEMEN ARA

Şirket Adresimiz

Ayvalı Mahallesi Süleymaniye Caddesi No:39/B Keçiören/Ankara

7x24 Çağrı Merkezi

0850 255 06 46
0543 268 46 06

E-Posta Adresimiz

[email protected]