alt-etiketi

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz, sitemizi kullanmaya devam ederseniz gizlilik ve çerez politikamızı bunu kabul ettiğinizi varsayacağız.

Top

Adwords Danışmanlığı İçin Arayın : +90 0850 255 06 46

Seo Analizi Nedir

SEO Analizi Nedir?

SEO analizi; Web sitelerinin performanslarının ve erişilebilirlik özelliklerinin kontrol edilmesidir. Bu kontrol içerisine çok fazla şey dâhildir. İlk sırada arama motorları kriterleri analizi gelmektedir. Web sitelerinin aramalarda öne çıkması web sitesi için en önemli ziyaretçi çekici unsurdur. Bu unsurun analizi erişilebilirlik analizi için gereklidir. Erişilebilirlik analizinde rakip analizi de oldukça önemlidir.

SEO analizi için site tamamen incelenmeli ve performans raporlamaları yapılmalıdır. Site içerikleri, anahtar kelime kullanımları, içerik üretimleri ve site alt yapısı incelenmelidir. Bu incelemeler ile analizler yapılmalı ve optimize çalışmaları yapılmalıdır. Analiz işlemleri Site içi analiz ve site dışı analiz olmak üzere iki ana bölüme ayrılır.

Site İçi SEO Analizi

Site içi SEO analizi; web site performanslarının zaman içerisindeki erişilebilirliği incelenirken site içi özelliklerinin analiz edilmesidir. Site içi analiz; web sitelerinin genel durumlarının incelenmesi, yeterlilik derecesinin kontrol edilmesidir. Bu yeterlilik için web site hızı, başlıklar, iç site yapısı kodlamaları gibi temel özelliklerin incelenmesi gerekmekte ve arama motorları anlamlandırmalarına uygun olması gerekmektedir.

Site içi SEO analizi çalışmalarının diğer ismi On-Page SEO çalışmalarıdır. Bu çalışmalarda incelikle her web sayfasının incelenmesi ve arama motorlarına uyumlu hale getirilmesi, optimize edilmesi gerekmektedir. Arama listelerinde üst sıralarda çıkılması için site içeriklerinin analizlerinin yapılmasıdır. On-Page SEO çalışmaları web sitelerin müşteri sayısını, ziyaretçi sayısını ve iş potansiyelini artırmasını sağlar.

Site Dışı SEO Analizi

Site dışı SEO analizi; web site performanslarının zaman içerisindeki erişilebilirliği incelenirken site dışı özelliklerinin analiz edilmesidir. Site dışı analiz; web sitelerinin dışarıdan aldığı tanıtım, tavsiye ve referansların analiz edilmesidir. Backlink çalışmalarıdır. Backlink çalışmaları web sitesi tanınırlığını ve itibarını artırmak için yapılan farklı sitelerden geri bağlantılar alma işlemleridir. Doğru analiz edilen Backlink çalışmaları sıralamalarda yükselmeyi sağlamaktadır.

Site dışı SEO analizi çalışmalarının diğer ismi Off-Page SEO çalışmalarıdır. Off-page SEO çalışmaları; sosyal medya çalışmaları, bloglardan ve farklı sitelerden link alışverişi, işbirliği çalışmaları ve Backlink çalışmalarıdır. Bu çalışmalarda en çok dikkat edilmesi gereken şey link alışverişi yapılacak sitelerin değerli içerikler oluşturulacak siteler olmasıdır. Kaliteli Backlink çalışmaları yapılmasıdır.

Seo Analizi Nedir

Bize Mesajınızı Gönderin

whatsapp-icon mail-icon
mail-icon E-POSTA whatsapp-icon WHATSAPP sabit-telefon-icon HEMEN ARA

Şirket Adresimiz

Ayvalı Mahallesi Süleymaniye Caddesi No:39/B Keçiören/Ankara

7x24 Çağrı Merkezi

0850 255 06 46
0543 268 46 06

E-Posta Adresimiz

[email protected]