alt-etiketi

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz, sitemizi kullanmaya devam ederseniz gizlilik ve çerez politikamızı bunu kabul ettiğinizi varsayacağız.

Top

Adwords Danışmanlığı İçin Arayın : +90 0850 255 06 46

Mobil Uyumlu Web Tasarım Nedir

Mobil cihazların fazla olması ve birçok insanın mobil cihazlar ile internette gezinmesi çeşitli gereksinimleri ortaya çıkarmıştır. Bunlardan birisi de web sitelerinin mobile uyumu olmuştur. Mobil uyumlu olan web siteleri daha çok tercih edilmekte ve kullanıcı dostu sayılmaktadır. Bu yüzden mobil uyumlu web tasarım hizmetleri bulunuyor. Yapılan bu hizmet ile kullanıcının mobil cihazdan girmesi daha kolay hale getiriliyor.

Responsive (Mobil Uyumluluk) Nedir?

Mobil site veya uygulama oldukça masraflıdır. Responsive ise bunlardan daha farklı ve avantajlıdır. Mobil uyumluluk ile daha düşük masraflar ile site mobile uyumlu hale getirilebilir. Kolay yönetim imkânı sunar. Aynı zamanda SEO analizi de oldukça kolaydır. Bu yüzden birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Bu sistem kullanıcı dostudur. Bu yüzden web sitesinin ziyaretçi sayısının artmasını da sağlar. Ayrıca mobil uyumlu olan siteler arama motorlarında da ön plana çıkar. Telefondan internete girenler bir arama yaptığında mobil uyumlu siteler daha fazla ön plana çıkacaktır.

Mobil Uyumlu Web Tasarım nedir?

Web sitesinin tüm özelliklerinin mobil cihazlarda da çalışmasına kısaca mobil uyumluluk olarak tanımlanabilir. Responsive sayesinde ziyaretçi sayısı da fazlasıyla artırılabilir. Mobil cihazdan girenlerin daha kolay sitede gezinmesi mümkün kılınabilir. Aynı zamanda sitede yer alan tüm görseller ve yazılar da cep telefonuna uygun şekilde düzenlenir. Bu yüzden mobil uyumlu web tasarımı oldukça önemlidir. Yapılan mobile uygun tasarımlar ile çok şık ve kullanışlı bir web sitesi kurulabilir.

Mobil Uyumluluk ile Mobil Uygulama Arasındaki Farklar Nelerdir?

Mobil uyumluluk ile herhangi bir indirme işlemi yapılmasına gerek kalmıyor. Kullanıcılar arama çubuğuna site adını yazarak rahatlıkla web sitesine ulaşıyor. Buradan inceleme yapıyor. Mobil uyumluluğun uygulamadan en üstün özelliği bu olmaktadır. İndirmeye gerek kalmadan kolaylıkla erişime imkân veriyor. Uygulama ise indirme yapıldığı için kullanıcıya daha rahat ulaşabilmeyi sağlamaktadır. Uygulama bir süre telefonda kalsa dahi bildirimler ve çeşitli aktiviteler ile kullanıcıya ulaşmak daha kolaydır. Fakat indirme gerektiği için pratiklik ortadan kalkmaktadır. Bu yüzden direkt olarak uygulama indirmeye yönlendirme yapılırsa kullanıcılar tercih etmeyebilir.

Mobil Uyumlu Web Tasarım Nedir

Bize Mesajınızı Gönderin

whatsapp-icon mail-icon
mail-icon E-POSTA whatsapp-icon WHATSAPP sabit-telefon-icon HEMEN ARA

Şirket Adresimiz

Ayvalı Mahallesi Süleymaniye Caddesi No:39/B Keçiören/Ankara

7x24 Çağrı Merkezi

0850 255 06 46
0543 268 46 06

E-Posta Adresimiz

[email protected]