alt-etiketi

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz, sitemizi kullanmaya devam ederseniz gizlilik ve çerez politikamızı bunu kabul ettiğinizi varsayacağız.

Top

Adwords Danışmanlığı İçin Arayın : +90 0850 255 06 46

İnternet Reklamları Nedir

İnternet Reklamları

İnternet üzerinden verilen her türlü reklam internet reklamları olarak değerlendirilmektedir. En yaygın internet reklamları Google reklamları (arama motoru reklamları) ve sosyal medya reklamları olarak verilen reklamlardır. İnternet kullanıcı sayısının gün geçtikçe artması ve kullanıcıların internette geçirdikleri vakitteki artış internet üzerindeki platformların reklam amacı ile kullanılmasını yaygınlaştırmıştır. Google gibi milyarlarca kullanıcıya sahip platformlarda reklam vermek ise sanıldığının aksine çokta maliyetli değildir. Bu nedenle internet reklamları fiyat avantajı nedeni ile de sık tercih edilen reklam türleri arasında yer almaktadır. İnternet reklamlarının kaliteli bir şekilde yapılması ve hedef kitlenin doğru tespit edilmesi gerekmektedir. Hedef kitleye yönelebilme kabiliyeti internet reklamlarının önemli bir avantajıdır.

Google Reklamları Nedir?

Google reklamlarının en çok kullanılanı arama ağı reklamlarıdır. Google arama sonuçlarında doğal sıralamaların dışında reklam alan siteleri de listelemektedir. Google arama ağı reklamlarında anahtar kelime, hedef kitle, yaş grubu ve coğrafi konum hedefleme gibi özellikler sayesinde reklamların doğrudan potansiyel müşterilere yönlendirilmesini sağlamaktadır. Potansiyel müşteriye yönlenmesi demek daha az reklam maliyeti ile çok daha etkin geri dönüşler elde edilmesi demektir. Google reklamları arama ağı ile sınırlı değildir. Google görsel reklamları sitelerin içinde yer almaktadır. Ayrıca youtube video reklamları da google reklamları arasında yer almaktadır. Bu reklamların etkin yönetilmesi sayesinde düşük bütçeler ile yüksek reklam geri dönüşleri elde edilebilmektedir. Google reklam konusundan internet üzerinde en etkili platformların başında gelmektedir.

Sosyal Medya Reklamları Nedir?

Sosyal medya platformlarında verilen reklamlara sosyal medya reklamları denilmektedir. Sosyal medya platformlarından en çok reklam verilenler İnstagram, facebook, twitter, linkedin ve youtube’dur. Bu platformlarda profil tanıtımları, site tanıtımları, görsel ve video reklamları imkanı bulunmaktadır. Sosyal medya platformları kullanıcılarını ilgi düzeyine göre kategorize ettiği için reklamlarda ilgili kişilere çok daha kolay bir şekilde ulaştırılabilmektedir. Bu sayede firmaların ve ürünlerin akılda kalıcılığı artmaktadır. Sosyal medya üzerinden ürün satışlarının da gittikçe hız kazanması reklam kabiliyetlerinin ve kullanıcıları etkileme düzeylerinin yüksek olmasından kaynaklanmaktadır. AdwordsAdam olarak internet reklamlarından faydalanmak isteyen kişi ve kurumlara internet reklam danışmanlığı hizmeti veriyoruz. Bütçenin doğru değerlendirilmesi için AdwordsAdam reklam yönetim hizmetlerini tercih etmeniz size büyük avantaj sağlayacaktır.

İnternet Reklamları Nedir

Bize Mesajınızı Gönderin

whatsapp-icon mail-icon
mail-icon E-POSTA whatsapp-icon WHATSAPP sabit-telefon-icon HEMEN ARA

Şirket Adresimiz

Ayvalı Mahallesi Süleymaniye Caddesi No:39/B Keçiören/Ankara

7x24 Çağrı Merkezi

0850 255 06 46
0543 268 46 06

E-Posta Adresimiz

[email protected]