alt-etiketi

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz, sitemizi kullanmaya devam ederseniz gizlilik ve çerez politikamızı bunu kabul ettiğinizi varsayacağız.

Top

Adwords Danışmanlığı İçin Arayın : +90 0850 255 06 46

İnfluencer Nedir

İnfluencer Nedir

İnfluencer kelime anlamı olarak etkileyen kişi demektir. Teknik bir terim olarak kullanılan İnfluencer ise belirli bir kitle üzerinde etkileme yoluyla reklam yapma kapasitesi taşıyan kişidir. Peki kimlerden bahsediyoruz? Tabi ki gün içerisinde sosyal medya ağlarında size kullandığı ürünleri anlatan, sizi o ürünleri kullanmaya yönelten kişilerden bahsediyoruz. Sosyal medya fenemonleri, youtuberlar, blogger ve vloggerlar vs. Bu kişiler takipçi kitlesi ve etkileşim içerisinde oldukları insanlar üzerinde ciddi bir şekilde etkileme gücüne sahiptirler bu nedenle bu kişiler ya da gruplar aracılığı ile yapılan reklamlarda yüksek başarı göstermektedir. Sosyal medyanın kullanım oranlarının artması bu mecraların birer pazara dönüşmesine neden oldu. Firmalar da bu alanda reklamlarını yaparak daha büyük çapta kitlelere ulaşmak istemektedir.

İnfluencer Marketing Nedir?

İnfluencer marketing ürün ve hizmetlerin etkileyici kişiler aracılığı ile tanıtılmasıdır. Özellikle blogger ve vloggerlar firmaların dikkatini son dönemde daha fazla çekmektedir. Çünkü bu kesimin takipçileri üzerindeki etkisi daha büyüktür. Takipçileri ile iletişimleri daha güçlü olan kesimin önerdiği ya da kullandığını belirttiği bir ürün birçok kişi tarafından hemen denenmektedir. Ürün ve hizmet tanıtımında büyük bir etki gösteren İnfluencer marketing ülkemizde de firmalar tarafından yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Türkiye’de de sosyal medya kullanımı oldukça yaygındır. Günlük ortalama 3 saatini sosyal medyada harcayan tüketiciler için en iyi reklam kişiselleştirilmiş deneyimler olarak kabul edilmektedir. Bu da firmaları İnfluencerlar ile çalışmaya ve reklamlarını bu şekilde vermeye yönlendirmektedir.

Markanızı Bir İnfluencer ile Pazarlamanın Faydası Ne Olur?

İnfluencer marketing ile elde edilebilecek etki göz önüne alındığında markanızı bir İnfluencer ile pazarlamak markanızın tüketicilere daha etkili bir şekilde tanıtılmasını sağlamaktadır. Markanıza ait olan ürün ve hizmetlerin güvenilir bir deneyimci tarafından tanıtılması reklamların etkisini arttırmakta ve şüpheli tüketicilerin de markanızı tercih etmesini sağlamaktadır. İnfluencerlar kendi takipçi kitlelerine uygun bir şekilde ürün ve hizmetleri tanıtmaktadır. Mega influencerlar yerine mikro influencerlar ile çalışabileceğinizi unutmayın. Mikro influencerlar daha az bir takipçi kitlesine sahip olmakla birlikte takipçi kitleleri belirli bir konu üzerinde ortak ilgi alanına sahip kişilerden oluşur. Örneğin teknoloji, yazılım, müzik gibi bir konu üzerinde ortak ilgi alanına sahip olmaları bu alanda verilen reklamların doğrudan hedef kitleye ulaşmış olmasını sağlamaktadır. 
 

İnfluencer Nedir

Bize Mesajınızı Gönderin

whatsapp-icon mail-icon
mail-icon E-POSTA whatsapp-icon WHATSAPP sabit-telefon-icon HEMEN ARA

Şirket Adresimiz

Ayvalı Mahallesi Süleymaniye Caddesi No:39/B Keçiören/Ankara

7x24 Çağrı Merkezi

0850 255 06 46
0543 268 46 06

E-Posta Adresimiz

[email protected]