alt-etiketi

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz, sitemizi kullanmaya devam ederseniz gizlilik ve çerez politikamızı bunu kabul ettiğinizi varsayacağız.

Top

Adwords Danışmanlığı İçin Arayın : +90 0850 255 06 46

Hangi Anahatar Kelime İle Google Reklamlarına Çıkmalıyım

Google'da Hangi Anahtar Kelime ile Reklam Vermeliyim?

Google hizmetlerin ya da ürünlerin sunulduğu en büyük mecradır. Bu mecrada küçük ölçekten büyük ölçeğe birçok firma bulunmaktadır. Firmanızın tanınırlığını arttırma çalışmaların başında Google reklam araçları gelmektedir. Google aracılığı ile firmanızı reklama çıkmak sandığınızdan zor bir iştir. Reklam sıralamasında da üst sıralarda yer almak ve ilgili aramada birinci olmak her firmanın amacıdır. Reklamınızın üst sıralarda yer alması anahtar kelimenin doğru seçimi ile alakalıdır. Google reklam verme sırasında doğru anahtar kelime seçimi için en çok kullanılan uygulama Google Ads anahtar kelime planlayıcıdır. Anahtar kelime planlayıcıya sektörünüzü girdiğinizde sizlere en çok aranan kelimeli sizlere anahtar kelime olarak sunacaktır. Bu uygulama sayesinde hem anahtar kelimelerin istatistiğini görebilir hem de en çok aranan anahtar kelimeyi kolayca bulabilirsiniz.

Anahtar Kelime Nedir?

Peki, Google Ads’te üst sıralarda yer almanın başlıca kuralı olan anahtar kelime nedir? Anahtar kelime, bir yazının içerisindeki konuyu kullanıcılara en net şekilde ifade eden bir ya da birden fazla kelimeyi tanımlamaktadır. Bu yüzden anahtar kelimeler için yazının ya da içeriğin kalbi diyebiliriz. Anahtar kelimeler genel itibari ile kullanıcıların konu ile ilgili aramalarında kullandıkları kelimelerdir. Anahtar kelimeler, bir firmanın web sitelerinin ve markalarının tanınırlığını arttırmak için kullandıkları Google reklamlarda üst sıralarda yer almanın temel unsurlarından biridir.

Anahtar Kelime Seçimi Nasıl Yapılır?

Anahtar kelime seçimi esnasında doğru anahtar kelimeyi doğru yazıda kullanmak oldukça önem arz etmektedir. Anahtar kelime seçimi sırasında kullanabileceğiniz ücretli ve ücretsiz birçok uygulama bulunmaktadır. Bulacağınız anahtar kelimenin sektörünüz ile ilgili olması önemlidir. Sektörünüzde anahtar kelime olabileceğini düşündüğünüz kelimeleri öncelikle bir kâğıda yazmakla işe başlayabilirsiniz. Ancak bu kelimelerin Google üzerinde arama hacimlerini öğrenmeniz ve buna göre içerikte kullanmanız gerekmektedir. Burada kullanılan uygulamalar devreye girmektedir. Bu uygulamalar anahtar kelimelerinizle yıllık, aylık, haftalık olarak hedeflerinize ne kadar ulaştığınızı gösteren bir istatistiki çalışma da yürütebilirsiniz. Bu uygulamalardan popüler olarak kullanılanları; Google Ads Anahtar Kelime Planlayıcı, keywordtool.io, SEMrush, MOZ, kwfinder gibi uygulamaladır.

Hangi Anahatar Kelime İle Google Reklamlarına Çıkmalıyım

Bize Mesajınızı Gönderin

whatsapp-icon mail-icon
mail-icon E-POSTA whatsapp-icon WHATSAPP sabit-telefon-icon HEMEN ARA

Şirket Adresimiz

Ayvalı Mahallesi Süleymaniye Caddesi No:39/B Keçiören/Ankara

7x24 Çağrı Merkezi

0850 255 06 46
0543 268 46 06

E-Posta Adresimiz

[email protected]