alt-etiketi

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz, sitemizi kullanmaya devam ederseniz gizlilik ve çerez politikamızı bunu kabul ettiğinizi varsayacağız.

Top

Adwords Danışmanlığı İçin Arayın : +90 0850 255 06 46

Google Reklamlarından Sıralama Nasıl Belirleniyor

Google Reklam Sıralaması Nedir?

Google Reklam uzun süredir Türkiye’de kullanılan bir yöntemdir. Geleneksel yöntemlere nazaran müşterilere kesin ulaşma ve kesin dönüş sağlama olanağı sağlayan Google Reklam son zamanlarda küçük ve büyük ölçekli hemen her firmanın oldukça fazla başvurduğu bir yöntem olmuştur. Ancak Google Reklamlarda en üst sıralarda görünmek tüm firmaların temel hedefidir. İnsanlar genelde Google arama sonuçlarında en üst sıralarda çıkan siteleri tercih ederler ve yine genellikle ilk tıkladıkları sitelerde aramaları ile %100 uyumlu olduğundan, sitede aradıklarını bulduklarından diğer sitelere bakmadan aramalarını sonlandırır. Sayfa üstü gösterim, mutlak üst sıra gösterim nedir? Sayfa üstü gösterim Google Reklam sıralamasında bir sayfanın en üstünde site reklamınızın çıkması demektir. Mutlak üst sıra gösterim ise arama sonucunda sayfanızın ilk sırada çıkmasıdır.

Kalite puanı ile reklam sıralaması ilişkisi nasıldır?

Google reklam sıralamanızı arttırmak ve ilk sıralara yükselmek çoğu zaman bilinçsizce yapıldığında olumlu dönüşler vermemektedir. Profesyonel ekipler tarafından sıralama kurallarına uygun olarak yapılan Google Reklam sıralamanızı yükseltme işlemi daha olumlu dönüşler almanıza olanak sağlayacaktır. Peki, kalite puanını arttırarak Google reklam sıralamanızı arttırmak mümkün müdür? Kalite puanı Google reklamda üst sıralarda yer almanızı sağlayacak en püf noktadır diyebiliriz. Google Reklam Verme alanında AdWordsAdam ile muhteşem sonuçlar alabilirsiniz. Kalite puanınız tarafımızdan arttırılarak ve devamlı raporlama sonucunda ilk sıralardan düşmeden tıklama oranlarınızı arttırabilirsiniz. Kalite puanı reklam içeriğiniz ve anahtar kelimelerin uyumu, kullanıcılarda bıraktığı etki boyutu, açılış sayfası performansı ve bir önceki günün tıklama oranları baz alınarak hesaplanmaktadır.

Google Reklamlarında Sıralama Arttırmak İçin Neler Yapılabilir?

Google reklam sıralamalarında en üst sıralarda yer almak ya da sıralamanızı arttırmak istediğinizde profesyonel bir yardım almanız şarttır. Burada AdwordsAdam tarafından sunulan Google Reklam Danışmanlığı sayesinde işler sizin için oldukça kolay olacaktır. Sıralama arttırmak için öncelikle siteniz Google reklam için uyumlu olmalıdır. Sonrasında ise sitenize girilecek içeriklerin Seo uyumlu ve reklamla uyumlu anahtar kelimler kullanılarak hazırlanması gerekmektedir. Tıklama başı maliyet, kalite puanının arttırılması, reklamın çekici olması, sitenin ve reklamın performansının arttırılması gibi birçok durumların iyileştirilmesi yapılarak üst sıralarda yer almanız sağlanır.

adwords reklam kalite puanı

Bize Mesajınızı Gönderin

whatsapp-icon mail-icon
mail-icon E-POSTA whatsapp-icon WHATSAPP sabit-telefon-icon HEMEN ARA

Şirket Adresimiz

Ayvalı Mahallesi Süleymaniye Caddesi No:39/B Keçiören/Ankara

7x24 Çağrı Merkezi

0850 255 06 46
0543 268 46 06

E-Posta Adresimiz

[email protected]