alt-etiketi

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz, sitemizi kullanmaya devam ederseniz gizlilik ve çerez politikamızı bunu kabul ettiğinizi varsayacağız.

Top

Adwords Danışmanlığı İçin Arayın : +90 0850 255 06 46

Google Reklamlarında Kalite Puanı Nedir

Kalite Puanı Nedir?

Google Reklamları için bir kalite puanı sistemi söz konusudur. Google reklam kalite puanı nedir? Bu sistem reklam metinleriniz ile anahtar kelimelerinizin alaka düzeyi, kullanıcılara etki düzeyi ve açılış sayfası performansı ile önceki gün alınan tıklama ortalaması ile hesaplanmaktadır. Google reklam verme ücreti için önemli bir etken olan bu puanınız yüksek ise daha uygun fiyatlarla reklam verebilirsiniz. Yüksek kalite puanına sahip reklamları vermek Google için daha iyi olduğu için daha düşük maliyetlerle reklamınızı vermektedir. Çünkü Google her zaman daha fazla etkileşim oluşturacak reklamlar verilmesi ile reklamlarının kaliteli olduğunu ve işe yaradığını göstermek istemektedir. Google reklam uzmanı olan AdwordsAdam en iyi reklam yönetim hizmeti ile daha düşük maliyetlerle reklam vermenizi sağlar.

Kalite Puanı Nasıl Hesaplanır?

Google reklam hesabı içerisinde vereceğiniz reklamların kalite puanı belirlenmektedir. Kalite puanı 1 ile 10 arasında değişmektedir. Günlük olarak hesaplanmaktadır. Reklam sırlamasına kumanda etmektedir. Reklam sıralaması demek aynı alanda reklam veren kişiler arasında hangi reklamın daha öncelikli olduğunu belirlemek için kullanılmaktadır. Kalite puanı ve tıklama başına maliyet teklifi ile reklam sıralamalarında yükselebilir ve reklamlarınızın daha öncelikli gösterilmesini sağlayabilirsiniz. Reklamlarınız için seçtiğiniz kelime ve reklam yazılarınızın uyumluluğu, reklamlarınızın kullanıcılara etki düzeyi ve açılış sayfası performansı harmanlanarak ortaya çıkarılmaktadır. Açılış sayfası reklam puanı için oldukça önemlidir. Açılış sayfanızın hızlı olması reklama tıklayanların sayfa içerisinde tutunmasını sağlamak açılış sayfası performansı sayesinde belirlenmektedir. AdwordsAdam Google reklam yönetim hizmetlerinde yüksek kalite puanına sahip reklam vermenizi sağlamaktadır.

Reklam Sıralamasında Kalite Puanı Önemi Nedir?

Google ads reklam verme işlemlerinde Google reklam politikası biraz değişik işlemektedir. Google daha kolay etkileşim kuracak reklamlara öncelik vererek daha düşük maliyetle göstermektedir. Bunu yapmasındaki en önemli nedenlerden birisi de kendi reklam platformunun etkileşim sağlayan bir platform olduğunu göstermek ve daha çok tercih edilmektir. Adwords reklam verme işlemlerinde reklam sıralamasında kalite puanı ve tıklama başı maliyet teklifi çarpımı sabit bir değer ile çarpılarak reklam sıralama puanı hesaplanır. Kalite puanı yüksek olması daha az maliyet (tıklama başı maliyet teklifi) ile daha üst sıralama kazandırır. AdwordsAdam düşük Google reklam verme ücreti ile reklam vermenizi sağlamak için Google reklam danışmanlığı hizmetlerini sizlere sunmaktadır.

Google reklam verme ücreti,

Bize Mesajınızı Gönderin

whatsapp-icon mail-icon
mail-icon E-POSTA whatsapp-icon WHATSAPP sabit-telefon-icon HEMEN ARA

Şirket Adresimiz

Ayvalı Mahallesi Süleymaniye Caddesi No:39/B Keçiören/Ankara

7x24 Çağrı Merkezi

0850 255 06 46
0543 268 46 06

E-Posta Adresimiz

[email protected]