alt-etiketi

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz, sitemizi kullanmaya devam ederseniz gizlilik ve çerez politikamızı bunu kabul ettiğinizi varsayacağız.

Top

Adwords Danışmanlığı İçin Arayın : +90 0850 255 06 46

Google Reklamlarında Geçersiz Tıklama Nedir

Google Ads Geçersiz Tıklama

Google reklamlarında geçersiz tıklama olarak adlandırılan tıklamalar bulunmaktadır. Bir tıklamanın geçersiz sayılmasındaki temel neden reklam verenin hakkını korumaktır. Google reklamlarına zararlı yazılım ve art niyetli kişiler tarafından yapılan saldırılar ile reklam bütçesi hızlıca harcanmakta ve reklamlar yayından kalkmaktadır. Bu da reklam verenler açısından olumsuz bir sonuca neden olmaktadır. Art niyetli yazılımlar ve kişiler tarafından yapılan reklam saldırılarının büyük bir kısmı google algoritmaları tarafından tespit edilmekte ve anında iptal edilmektedir. Yine de algoritmaların yakalayamadığı bir kısım geçersiz tıklamalar gerçek tıklama olarak değerlendirilebilmektedir. Bunların tespit edilmesinde çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemleri kullanarak geçersiz tıklamaların tespit edilmesi ve iade edilmesi talep edilerek geri ödeme alınabilmektedir.

Geçersiz Tıklamalar İçin Ödeme Yapılır Mı?

Tespit edilen geçersiz tıklamalar google algoritmaları tarafından iptal edilmektedir. Bu sayede reklam verenlerin bu tıklamalara ödeme yapmaları engellenmektedir. Yani tespit edilen geçersiz tıklamalar için ödeme yapılmaz ve reklam verenlerin hakları korunmuş olur. Reklamlara yapılan geçersiz tıklamalar genel olarak üç kategoride toplanmaktadır. Reklam barındıran site sahiplerinin reklam gelirini arttırmak için yaptığı manuel tıklamalar, her türlü otomatik, bot ve yazılım tıklamaları ve çift tıklama işlemindeki ikinci tıklama. Bu tıklamaların reklam verenlere herhangi bir yarar sağlamıyor olması nedeni ile tıklamaların geçersiz yapılması gerekmektedir. Google reklam verenleri korumak için bu tıklamaları tespit ederek otomatik olarak iptal etmektedir. Ancak %70 oranında yakalanan bu tıklamaların yanı sıra tespit edilemeyen tıklamalarda bulunmaktadır.

İade Olmayan Geçersiz Tıklamalar İçin Ne Yapılabilir?

Tespit ettiğiniz ve iade edilmemiş olan geçersiz tıklamalar için google’dan manuel inceleme talep edebilirsiniz. Bu işlem sayesinde reklam tıklamalarınız manuel olarak incelenebilmektedir. Ayrıca kendi tespit ettiğiniz tıklamaları da google ads paneli üzerinden engelleyerek geçersiz reklam tıklamalarının devam etmesini engelleyebilirsiniz. Google tarafından otomatik iade olmayan geçersiz reklam tıklamaları için mutlaka manuel inceleme talep etmelisiniz. Bu sayede hem geçmiş geçersiz tıklama ücretlerini iade alabilir hem de google tarafından yapılacak düzenleme ve engellemeler ile gelecek saldırılara karşı reklamlarını daha güvenli bir hale getirebilirsiniz. AdwordsAdam google ads reklam yönetim hizmetleri ile reklamlarınızı takip ederek geçersiz tıklamalara maruz kalmanızı engellemektedir. Google Ads danışmanlığı hizmetlerimizden yararlanmak için iletişime geçmeyi unutmayın.

Google Reklamlarında Geçersiz Tıklama Nedir

Bize Mesajınızı Gönderin

whatsapp-icon mail-icon
mail-icon E-POSTA whatsapp-icon WHATSAPP sabit-telefon-icon HEMEN ARA

Şirket Adresimiz

Ayvalı Mahallesi Süleymaniye Caddesi No:39/B Keçiören/Ankara

7x24 Çağrı Merkezi

0850 255 06 46
0543 268 46 06

E-Posta Adresimiz

[email protected]