alt-etiketi

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz, sitemizi kullanmaya devam ederseniz gizlilik ve çerez politikamızı bunu kabul ettiğinizi varsayacağız.

Top

Adwords Danışmanlığı İçin Arayın : +90 0850 255 06 46

Google Reklamları Açılış Sayfası Önemi

Açılış Sayfası Nedir

Google reklamlarında yayınladığınız reklamlarınızdaki tıklanabilir öğelere tıklandığında web sitemizde bir sayfaya yönlendirme yaparız. Bu tıklanabilir öğeler reklam başlığı reklam metinleri ve reklam uzantıları olabilir. Bu tıklanan öğelerden her birisinin tetiklediği sayfaya açılış sayfası denir. Google reklamlarında açılış sayfaları performansları özel olarak değerlendirilir, reklam metinleri ile açılış sayfalarının alaka düzeyi sağlanmalıdır.

Açılış sayfası nedir, anasayfa nedir bu iki konu çoğu zaman birbiri ile karıştırılır ancak reklamlarınızda açılış sayfası olarak anasayfa ayarlaması yapmaya bilirsiniz. Hatta reklamlarınızda daha yüksek bir alaka düzeyi oluşturmak adına o reklam ile en iyi alaka düzeyi kuracak sayfaya yönlendirme yapmanız daha faydalı olacaktır.

Açılış Sayfası Performansı Neden Önemlidir

Google reklamlarında açılış sayfası performansı çok önemlidir, açılış sayfanızın performanslı olması demek kullanıcıların daha memnun olacağı sayfaya ziyaret etmesi anlamına gelir. Google kullanıcı dostu bir arama motoru olduğundan dolayı ücretli, sponsorlu sonuçlar bile olsa arama motoru sonuç ekranında herzaman en kaliteli olanı en üstte göstermek ister bundan dolayı reklamlar için de bir sıralama belirleme algoritması bulunmaktadır.

Google reklam sıralaması için TBM teklifine ek olarak reklam kalite puanı diye bir değişken hesaplanır bu değişken reklam alaka düzeyi ve açılış sayfası performansı dikkate alınarak temelde tıklama ortlaması değerine dayanır. Bu nedenle kalite puanı en az bütçe kadar önemli bir değerdir. Google reklamlarında bütçenizin en iyi şekilde harcanması için yüksek kalite puanı hedeflenir. Kalite puanını doğrudan arttıracak etkenler arasında olduğundan dolayı açılış sayfası performansı oldukça önemlidir.

Açılış sayfası performansı nasıl arttırılabilir

Açılış sayfası performansı ne kadar önemli ve değerli olduğundan bahsettik, nasıl arttırabileceğiniz ve yapılması gereken yöntemleri de açıklayacağız. 
Öncelikle; reklam metinleriniz, anahtar kelimeniz ve reklam başlıklarınız ile açılış sayfanızdaki içeriklerin uyumlu olması gerekir. Hatta bazı spesifik metinlerin ve kelimelerin birebir geçiyor olması bile gerekebilir. Açılış sayfanız tam bir kullanıcı deneyimi de sunuyor olmalıdır, bilindiği gibi kullanıcılar geç açılan sayfaları asla sevmezler çoğu zaman bu sayfaları terk ettikleri de görülmüştür. Bundan dolayı sayfa açılış hızı konusunda google page speed testlerini yaparak sitenizin yüksek performanslı olduğunu görmelisiniz. Aksi durumda web sitenizin sayfa açılış performansını artırıcı tavsiyeleri dikkate almalısınız. Açılış sayfanızdaki içerikler ile ilgili kullanıcı gözüyle düşünerek güncellemeler yapın gereksiz içerikler yerine daha kaliteli içerikleri tercih edin.

Google reklam

Bize Mesajınızı Gönderin

whatsapp-icon mail-icon
mail-icon E-POSTA whatsapp-icon WHATSAPP sabit-telefon-icon HEMEN ARA

Şirket Adresimiz

Ayvalı Mahallesi Süleymaniye Caddesi No:39/B Keçiören/Ankara

7x24 Çağrı Merkezi

0850 255 06 46
0543 268 46 06

E-Posta Adresimiz

[email protected]