alt-etiketi

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz, sitemizi kullanmaya devam ederseniz gizlilik ve çerez politikamızı bunu kabul ettiğinizi varsayacağız.

Top

Adwords Danışmanlığı İçin Arayın : +90 0850 255 06 46

Google Reklam Vermek İstiyorum Ankara

Google Reklam Vermek İstiyorum Ankara araştırmalarınızda 1 milyondan fazla kullanıcısı bulunan bu platformda yer almak için konu hakkında detaylı bilgi sahibi olmak önemlidir. Bu online pazar aracı youtube, google arama sonuçlarında ve iş ortağı sitelerde reklamlarınızı göstermenizi sağlar. Dijital dünya içerisinde en çok bütçe bu alanda kullanılır. İşletmeler ürünlerini ya da hizmetlerini Google reklam verme araçlarını kullanarak marka bilinirliğini ve görünürlüğünü artırmaktadır. Özellikle süreci ölçümlemek ve reklamlara ayrılan sürenin bütçe ile kazançlarınızı net bir şekilde analiz etmekte başarılı bir pazarlama süreci oluşturacaktır. Reklam çalışmaları karşısında elde edilen gelirin net bir şekilde ölçümlenebilir olması, reklam maliyetlerinizin size getirisini ölçme imkanı sağlıyor. Yapılan araştırmalarda google Ads reklam verme çalışmalarında küçük ve orta çaptaki işletmelerin her harcadığı 7 tl reklam maliyetine karşı 17 tl gelir elde ettiği sonuçlarına varılmıştır.

Reklam Vermeye Başlamadan Önce Göz Önünde Bulundurulması Gerekenler

Google Reklam Vermek İstiyorum Ankara araştırmalarınızda üç kriter çok önemlidir. Çalışmalarınızı bu kriterlere göre şekillendirmeniz avantajlı bir çalışma ortaya çıkarır. Bu kriterleri şu şekilde sıralayabiliriz:

• Reklam verme hedeflerini belirlenir. Reklamların aktif olmasından önce hedeflerin net olarak ortaya çıkması kazanç getiren bir kriterdir. İşletmelerin kendilerine özgün yapıları bulunur. Tanımlanan hedefler bir nevi dönüşümdür. Reklamlar ile etkileşime geçen müşteriler, çevrimiçi satın alma ile dönüşüm sağlar.

• Rakipler incelenir. Hedef kitle seçilir. Hedef pazarınızın kim olduğunu belirlemek Google reklam verme Ankara hizmetleri alırken çok önemlidir. Yerel ya da ulusal pazar mı, işletmelere mi bireylere mi, hedef kitlenin internet kullanımları nasıl, gibi sorulara cevaplar bulunmalıdır. Ve hedef kitlenize rakiplerinizden farklı olarak ne sunuyorsunuz. Bu sorular reklam çalışmalarınıza pozitif yönde ivmeler kazandırır.

• Reklam bütçesinin belirlenmesi aşamasında Google reklam verme fiyatları ile karşılaşırsınız. Reklam vermek istenilen anahtar kelime ve reklam verme hedeflerine göre bütçe belirlenebilir. İstenilen bütçelerde reklam verilebilir. Bunun yanında seçilen bütçe istenilen zamanda artırılıp azaltılabilir.

Google’a Nasıl Reklam Verilir?

Google Reklam Vermek İstiyorum Ankara hizmet taleplerinizde karşınıza 7 adım çıkar. Bunlardan ilki Google hesabı oluşturmadır. Gmail uzantılı bir mail hesabı ile Google ads hesabı oluşturabilirsiniz. İlk kampanya oluşturulurken anahtar kelime seçilir. Gerekli araştırmalar ve analizler ile belirlenen anahtar kelimelerden sonra kampanya ayarları yapılandırılır. Kampanya ayarlamalarında günlük bütçe, reklam yayın saatleri, konum ve dil hedefleme, teklif stratejileri ve ağ hedefleme kompleks bir Google reklam verme çalışması hazırlayabilirsiniz. Sonraki aşama reklam metninin oluşturulmasıdır. Bu alanda rakip analizleri yaparak çalışmalarınıza yön verebilirsiniz. Reklam uzantılarının gücünden yararlanmak önemlidir. Uzantılar reklamlarla birlikte kullanıcı yorumlarını, arama butonu site bağlantılarını vermeyi sağlar. Tüm bu süreç dönüşüm tamamlama ve entegrasyonu ile çalışmalar bağlanır. Genel anlamda bütçe olarak Google reklam ücreti yapılan çalışmalara bağlıdır. Faturalandırma ayarlarını tamamlamak kampanyaların yayınlanmaya başlamasını sağlayacaktır.

Google’a Nasıl Reklam Verilir

Bize Mesajınızı Gönderin

whatsapp-icon mail-icon
mail-icon E-POSTA whatsapp-icon WHATSAPP sabit-telefon-icon HEMEN ARA

Şirket Adresimiz

Ayvalı Mahallesi Süleymaniye Caddesi No:39/B Keçiören/Ankara

7x24 Çağrı Merkezi

0850 255 06 46
0543 268 46 06

E-Posta Adresimiz

[email protected]