alt-etiketi

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz, sitemizi kullanmaya devam ederseniz gizlilik ve çerez politikamızı bunu kabul ettiğinizi varsayacağız.

Top

Adwords Danışmanlığı İçin Arayın : +90 0850 255 06 46

Google Reklam Uzantısı Nedir

Google Ads Reklam Uzantısı

Reklam uzantıları sayesinde işletmelerin reklamlarında işletmeleri ile alakalı daha fazla bilgi paylaşmaları ve kullanıcılara daha fazla tercih hakkı sunmaları için geliştirilmiş bir çözümdür. Google Ads reklam uzantılarını kullanmak tıklama oranlarını yüzde birkaç puan arttırmaktadır. Kullanıcılara telefon numarası, fiyat sayfaları, ürün ve hizmet tanıtım sayfaları gibi alakalı seçenekler sunmaya yarayan uzantılar kullanıcılar tarafından daha ilgi çekici bulunmaktadır. Bu sayede de reklamların tıklanma oranları artmakta ve ulaşılan potansiyel müşteri sayısı artmaktadır. Google reklam uzantıları reklam kalitesini arttıracağı için reklam sıralamalarınıza da olumlu etki edecektir. Reklam uzantıları eklemenin ek bir maliyeti bulunmamaktadır. Buna rağmen her zaman gösterileceği garanti edilmemektedir. Gösterilmesi için kalite puanınızın ve reklam sıralamanızın yüksek olması gerekmektedir.

Reklam Uzantısı Türeri Nelerdir?

Reklamlarda kullanılacak olan uzantıların birçok farklı türü bulunmaktadır. Kullanım amacına göre seçilecek olan uzantıların eklenmesi kullanıcıların dikkatini daha fazla cezbedecek ve kullanıcıları harekete geçirmek için adımları kolaylaştıracaktır. “Açıklama metni uzantıları” ve “ek açıklamalı snippet uzantıları” fazladan açıklama ile kullanıcıları ikna etmenizi sağlar. İletişim için “telefon uzantıları”, “mesaj uzantıları” ve “konum uzantıları” tercih edilmektedir. İşletmenin konumunu ve telefon numarasını paylaşabilir ve kullanıcıların sizinle hızlı iletişim kurmasını sağlayacak mesaj bağlantıları oluşturabilirsiniz. Diğer uzantı türleri ise “satış ortağı uzantıları”, “fiyat uzantıları” ve “uygulama uzantıları” yine kullanıcıları belirli bir aksiyona teşvik etmekte etkili uzantı türlerindedir. Reklamlarınızda görülen uzantılara kolay erişilebilir olduğunuzu gösterdiği için kullanıcıların sizi tercih etmesini kolaylaştıracaktır.

Reklam Uzantıları Ne Kadar Faydalıdır?

Reklam uzantılarının gösterilmesi ile reklamların daha çok tıklandığı görülmektedir. Yüzde olarak 1-2 puanlık bir başarı artışı gösteren reklam uzantılarında düşük görülen bu artış aslında önemli bir değerdir. Reklam uzantılarına tıklayan her kullanıcı potansiyel müşteri konumundadır ve ürün ya da hizmet arayışı içerisindedir. Reklamların daha fazla geri dönüş yapmasını sağlamaktadır. Reklam uzantılarının ek ücret gerektirmeden ayarlanabiliyor olması ise büyük bir avantajdır. Hiçbir ek ödeme yapmadan elde edebileceğiniz bu fayda sayesinde daha fazla potansiyel müşteriye ulaşma şansına sahip olabilirsiniz. Reklam kalitesini arttıracak olan bu özellikten mutlaka yararlanmalısınız.

Google Reklam Uzantısı Nedir

Bize Mesajınızı Gönderin

whatsapp-icon mail-icon
mail-icon E-POSTA whatsapp-icon WHATSAPP sabit-telefon-icon HEMEN ARA

Şirket Adresimiz

Ayvalı Mahallesi Süleymaniye Caddesi No:39/B Keçiören/Ankara

7x24 Çağrı Merkezi

0850 255 06 46
0543 268 46 06

E-Posta Adresimiz

[email protected]