alt-etiketi

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz, sitemizi kullanmaya devam ederseniz gizlilik ve çerez politikamızı bunu kabul ettiğinizi varsayacağız.

Top

Adwords Danışmanlığı İçin Arayın : +90 0850 255 06 46

Google My Business Nedir

Google My Business Nedir, Ücretli Midir?

Google my business (google haritalar benim işletmem) ücretsiz bir google servisidir. Google üzerinden kullanıcıların yerel işletmeler ulaşmasını sağlamaktadır. Bu hizmet tamamen ücretsiz olduğu için küçük büyük tüm işletmeler bu hizmetten yararlanarak işletmelerinin tanıtımını yapabilmektedir. Google My Business hesabı üzerinden işletmenizin kaydınız yaparak işletmenizin burada görünmesini sağlayabilirsiniz. İşletmenize ait web sitesini, iletişim bilgilerini ve adresi paylaşarak kullanıcıların işletmenizi hızlı bir şekilde bulmasına imkan sağlarsınız. Ancak google oluşturmak istediğiniz bu adresi size tam doğruluk teyidi yaptıktan sonra teslim etmektedir. Bunun içinde farklı doğrulama seçenekleri kullanarak size doğrulama kodu iletmektedir. Böylece google üzerinde yer alan işletmelerin doğru bir şekilde olması sağlanmakta ve kullanıcıların kolay bulmasına imkan verilmektedir.

İşletme Kaydı Nasıl Yapılır?

Google işletme kaydı oluşturma konusunda herkes merak içindedir. Çünkü her işletme google üzerinden işletmesinin gösterilmesini istemektedir. Ancak bu sayede müşterileri tarafından daha kolay bulunabilmektedir. Google işletme hesabı açma işlemleri için işletmenizi google’da bularak hesabınıza tanımlayabilir ya da google işletme ekleme seçeneğini kullanarak işletmenizi ekleyebilirsiniz. İşletme kaydı oluşturmak ve işletmenizi yönetmek için google.com/business/ adresine gitmeniz gerekmektedir. Buradan işletme ekleme ve işletme yönetme işlemlerini kolayca halledebilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan google my business hesabınızı oluşturarak google aramalarında işletmenize ait bilgilerin yan tarafta sıralanmasını sağlayabilirsiniz. Bir çeşit ücretsiz reklam hizmeti olduğu düşünülürse bu hizmetten her işletmenin yararlanmasından fayda sağlandığı gözlenecektir. 

Doğrulama Yöntemleri Nelerdir?

Google işletme kayıtları için doğrulama talep etmektedir. Bu konudaki amacı rakip firmaların belirli bir konumdaki diğer firmaların işletmelerini tanımlama haklarını gasp etmesini engellemek ve kullanıcılarına en doğru bilgiyi sunmaktır. Google işletme doğrulama işlemleri sayesinde sadece gerçek kullanıcılar tarafından işletme hesapları kullanılmaktadır. 
İşletme kaydı doğrulaması için kullanılan yöntemler;
•    Eposta doğrulması
•    Cep telefonu doğrulaması
•    Google partner doğrulaması
•    Kart posta doğrulaması
Ancak işletmeniz ile ilgili geçmiş bilgiler ve sizinle ilgili bilgiler dikkate alınarak eposta ve telefon doğrulaması için yetersizlik durumu tespit edebilir ki işletmelerin çoğuna yaklaşımı bu şekildedir. Bu durumda 14 iş günü süre içerisinde adresinize gelecek bir eposta ile doğrulama tercihi kalıyor ancak posta servislerindeki sorunlar ve takipsizlik nedeniyle bu durumda istenilen verimde olmayabiliyor. Google trusted verifier olarak bilinen güvenilir doğrulayıcı google partnerleri ile işletme kaydınızın doğrulamasını yapabilirsiniz. Hem de bu sayede işletmenizi kısa sürede doğrulamış olursunuz.

Google My Business Nedir

Bize Mesajınızı Gönderin

whatsapp-icon mail-icon
mail-icon E-POSTA whatsapp-icon WHATSAPP sabit-telefon-icon HEMEN ARA

Şirket Adresimiz

Ayvalı Mahallesi Süleymaniye Caddesi No:39/B Keçiören/Ankara

7x24 Çağrı Merkezi

0850 255 06 46
0543 268 46 06

E-Posta Adresimiz

[email protected]