alt-etiketi

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz, sitemizi kullanmaya devam ederseniz gizlilik ve çerez politikamızı bunu kabul ettiğinizi varsayacağız.

Top

Adwords Danışmanlığı İçin Arayın : +90 0850 255 06 46

Google Algoritması Nedir

Google Algoritması Nedir?

Algoritma temel olarak bir problemin çözülmesi için geliştirilen yol demektir. Belirli aşamalar kat edilerek problem çözme işlemine verilen addır. Bilgisayar programcılığında ise belirli bir problemi çözmesi için geliştirilen işlem basamaklarıdır. Google algoritması olarak adlandırılan algoritmanın çözmesi istenilen problem ise web sitelerinin sıralanması problemidir. Arama sonuçlarında hangi web sitesinin üstte hangisinin altta yer alacağı google algoritması tarafından belirlenmektedir. Google algoritması kullanıcı deneyimleri, site performansları, tıklama oranları, kopya içerik oranı gibi çeşitli parametreleri belirli ağırlıklarda değerlendirerek sıralama yapmaktadır. Google algoritması her geçen gün gelişerek en iyi kullanıcı deneyimini sunmayı amaçlamaktadır. Bu nedenle arama konusunda en çok ilgi çeken siteler yükseltilerek arama sonuçlarında daha üst sıralara yerleştirilmektedir.

Google algoritma güncellemesi ne demek?

Temelde google sıralama belirlemek için kullandığı kriterleri ve web sitelerinin davranışlarındaki değerlendirme kriterlerini değiştirmesine verilen isimdir. Google algoritma güncellemesi yaparak kullanıcı deneyimlerini arttırmayı amaçlamaktadır. Çünkü arama motoru olarak kullanıcılara ihtiyaçlarına en iyi cevabı sunacak olan siteyi kolay buldurmayı amaçlamaktadır. Bunu başardığı sürece kullanıcılar tarafından tercih edilir olmaktadır. Google kullanıcıların elde edecekleri deneyim seviyesini arttırmak ve rakiplerin önünde kalmak için zaman zaman algoritma güncellemesi yapmaktadır. Algoritma güncellemesi ile ağırlığı değişen kriterlere göre seo çalışma planları değişmektedir. Google algoritma değişikliklerine karşı web sitelerini üst sırlarda gösterecek tedbirler alınması gerekmektedir. Google arama sonuçlarında üst sıralamalarda yer almak için google algoritma güncellemelerini takip ederek seo çalışmalarını revize etmeniz gerekmektedir.

Google algoritma güncellemelerini nereden takip edebilirim?

Google eskiden yaptığı her güncellemeyi bir isim vererek duyurmaktaydı. Bu sayede site sahipleri hangi durumdan etkileneceklerini bilirler ona göre sitelerinde gerekli değişiklikleri yapmaktadırlar. Ancak artık google algoritma değişikliklerini duyurma konusunda pek hevesli davranmamaktadır. Bu nedenle algoritmalardaki değişikliklerin takip edilmesi oldukça zor bir hal aldı. Google algoritma değişiklerini takip edebilmek için çeşitli araçlar ve siteler mevcuttur. Bu araçlar ve siteler aracılığı ile google algoritmalarındaki değişikleri takip ederek web sitelerinin seo planlamaları yapılabilir. Seo planlamaları ve çalışmalarında algoritma değişikliklerinin takip edilmesi seo çalışmalarının doğru yapılması için çok önemlidir. Google algoritma değişikliği takip etme araçlarına ulaşmak için google’da kısa bir araştırma yapmanız yeterli olacaktır. Değişiklikleri kolayca bulabilirsiniz.

Google Algoritması Nedir

Bize Mesajınızı Gönderin

whatsapp-icon mail-icon
mail-icon E-POSTA whatsapp-icon WHATSAPP sabit-telefon-icon HEMEN ARA

Şirket Adresimiz

Ayvalı Mahallesi Süleymaniye Caddesi No:39/B Keçiören/Ankara

7x24 Çağrı Merkezi

0850 255 06 46
0543 268 46 06

E-Posta Adresimiz

[email protected]