alt-etiketi

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz, sitemizi kullanmaya devam ederseniz gizlilik ve çerez politikamızı bunu kabul ettiğinizi varsayacağız.

Top

Adwords Danışmanlığı İçin Arayın : +90 0850 255 06 46

Google Ads Nedir

Google Reklamları Nedir?

İnternet reklamları içerisinde arama motoru reklamları önemli bir konudur, arama motoru reklamları içerisinde google reklamlar da hacim olarak çok büyüktür. Öyle ki arama motoru reklamlarındaki bazı standartlar google standartları ile birebir olarak belirlenmektedir. Bu durum bile tek başına google reklamlarının ne kadar ön planda olabileceğini anlatmaktadır. Google reklamları belirli bir ücret ile sekötrel anahtar kelimelerde sizinle ilgili varlıkların arama sonuçlarında listelenmesini sağlamaktadır. Google reklamları gerek geri dönüşümü gerek marka bilinirliği açısından oldukça faydalı bir araçtır. Bu nedenle dijital pazarlama işlerinde önemli bir yer tutar.

Google reklamları günümüzde neredeyse tüm sektörlerde reklam verme imkanı sunsa da bazı google reklam politikaları ile usulsüz, asılsız, yetkisiz reklam verme durumlarını engellemek konusunda katı ve engelleyici düzenlemeler içermektedir. Ancak yine de bazı maniplasyonlar ile kısa zamanlı ve süreli de olsa usulüz, yetkisiz reklam verenler karşımıza çıkabilmektedir.

Nasıl  Google Reklamı Verebilirim?

Google'da reklam vermek için bir google ads hesabı oluşturmalısınız ve reklam kampanyası ekleyerek kampanya ayarlarını ayarlamalısınız.  Google reklamlarında reklam kampanyaları için bir takım ayarlar ve reklam düzenlemeleri bulunmaktadır. Bunlar ile ilgili google support türkçe dökümanları üzerinden gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

Ancak google reklamı vermek için herkez gerekli bilgi düzeyine sahip olmaya bilir veya bu konulara vakit ayıracak kadar müsait olmayabilir. Bu gibi durumlar için google reklam vermek istediğinizde bir google reklam uzmanı veya dijital pazarlama ajansı ile çalılma yapmanız gerekecektir.

Google Reklam Türleri Nelerdir?

Google reklamları çok çeşitli olarak karşımıza çıkabilmektedir. Bunlar;

  • Arama Ağı Reklamları
  • Goruntulu Reklamlar
  • Youtube Reklamları
  • Alisveris Reklamları
  • Mobil Uygulama Reklamları

olarak bilinen temel reklam türleridir. Her birisi ayrı bir hedef kitleye hitap etmekte tercih edilerek bu alanların her birisinde ayrı ayrı reklam verilebilmektedir.

Bilindiği gibi en çok kullanılaran reklam türü arama sonuçlarında web sitelerinin listelendiği reklam olan arama ağı reklamlarıdır. Görüntülü reklamlar ise gezindiğimiz farklı farklı sitelerde karşımıza çıkan çeşitli büyüklüklerdeki banner reklamlarıdır. Youtube ise google bünyesinde olan bir şirkettir, youtube içi reklamlarınızı da google ads reklamları arasında bulacaksınız. Alışveriş reklamları için google merchant center hesabınız olmalıdır, alışveriş reklamları arama motoru sonuçlarında sağ ve yukarı tarafta yer alan sponsorlu ürünler olabilmektedir. Ayrıca google ads reklamları arasında mobil uygulamalarda kullanılan reklamlar da unutulmamıştır.

Google sketch

Bize Mesajınızı Gönderin

whatsapp-icon mail-icon
mail-icon E-POSTA whatsapp-icon WHATSAPP sabit-telefon-icon HEMEN ARA

Şirket Adresimiz

Ayvalı Mahallesi Süleymaniye Caddesi No:39/B Keçiören/Ankara

7x24 Çağrı Merkezi

0850 255 06 46
0543 268 46 06

E-Posta Adresimiz

[email protected]