alt-etiketi

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz, sitemizi kullanmaya devam ederseniz gizlilik ve çerez politikamızı bunu kabul ettiğinizi varsayacağız.

Top

Adwords Danışmanlığı İçin Arayın : +90 0850 255 06 46

Error 404 Sayfası Nedir

404 Sayfası Nedir?

404 hata kodu web sitesi sunucularından talep edilen sayfanın bulunamaması durumunda sunucu tarafından kullanıcıya gönderilen ve aranan sayfanın bulunmadığını belirten bir mesajdır. 404 sayfası web sitelerindeki hata sayfasıdır, girilen URL ile ilgili doğru bir sayfaya ulaşılamaz ise web sitesi kontrol sayfaları bizi bir hata karşılama sayfasına yönlendirir veya bu sayfayı tetikler. 404 hata sayfası oluşturulmasındaki amaç bulunamayan sayfa olmasına rağmen ziyaretçiyi web sitesinde tutmaktır. Bu sayede ziyaretçilerin web siteleri içerisinde gezinmeye devam etmesi sağlanmaktadır. AdwordsAdam olarak web sitelerinden 404 hata sayfası tasarımlarının gerekli koşullara uygun olarak yapılmasını önermektedir. Bu sayede web siteleriniz daha iyi kullanıcı deneyimi sunacak ve beğeni oranı artacaktır.

404 Sayfası Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

404 Sayfası yönlendirme işlemleri sayesinde özellikle silinmiş sayfalar gibi arama motorları tarafından indexlenmiş olan ve web sitelerine organik trafik taşıyan sayfaların bulunmadığı durumlarda ziyaretçilerin web sitelerinde kalmasını sağlamalıdır. Bu nedenle tasarımları da özenle yapılmalıdır. 404 hata sayfaları tasarımı yapılırken dikkat edilmesi gereken ilk husus sayfanın hızlı bir şekilde yüklenmesini sağlamaktadır. 404 hata sayfaları kullanıcılara bir hata oluştuğunu bildirdiği için oldukça sade ve statik kodlardan oluşmalıdır. Kullanıcılarda başka hatalara neden olabilecek karmaşık komutlardan kaçınılmalıdır. 404 hata sayfaları reklam içermemelidir ve kullanıcıya bir hata sonucu buraya geldiğini bildirmelidir. Bu sayfadan ziyaretçiler anasayfa’ya başka sayfalara geçiş yapabilmelidir. 404 hata sayfası tasarımı doğru bir şekilde ve özenle yapılmalıdır.

404 sayfası neden önemlidir?

404 sayfası neden önemlidir en çok merak edilen konular arasındadır. 404 hata sayfası web sitesinde aradığı sayfayı bulamayan kullanıcının web sitesinde kalmasını sağlamaktadır. Arama motorları tarafından indexlenen sayfalardan ya da backlink alınan sayfalardan silinen bir sayfa olması durumunda web sitesine bu yollarla gelen trafik hata ile karşılaşmaktadır. Güzel bir 404 hata sayfası tasarımı sayesinde web sitesine bu yolla gelen trafik hata alır ve web sitesinde diğer sayfalara yönlendirilebilir. Bu da ziyaretçinin web sitesinden uzaklaşmamasını ve web sitesinde daha fazla vakit geçirmesini sağlar. Daha fazla vakit geçirmesi de web sitelerinin kullanıcı deneyim puanını arttırarak seo için olumlu etki yaratmaktadır. AdwordsAdam ile web tasarımı yaptırmak web sitelerinin doğru bir şekilde hazırlanmasını sağlar.

404 Sayfası yönlendirme

Bize Mesajınızı Gönderin

whatsapp-icon mail-icon
mail-icon E-POSTA whatsapp-icon WHATSAPP sabit-telefon-icon HEMEN ARA

Şirket Adresimiz

Ayvalı Mahallesi Süleymaniye Caddesi No:39/B Keçiören/Ankara

7x24 Çağrı Merkezi

0850 255 06 46
0543 268 46 06

E-Posta Adresimiz

[email protected]